Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ağustos böceği ve karınca…

Yazının Giriş Tarihi: 13.05.2024 10:27
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 10:27

Hepimizin bildiği hatta nesilden nesile aktarılan bir ders niteliğindedir, “ağustos böceği ile karınca” arasında yaşananlar. Elbette çalışan ile yan gelip yatan bir olmaz. İşte böyle bir yazı kaleme alıyorum bugün. Ağustos böcekleri ile karıncaları yazma vakti geldi…

Seçimin ötesinde yeni bir var olma sürecine şahitlik ediyoruz. Bir yanda yerel yönetimlerde değişimler öte yanda “yeni anayasa” söylemleri ve herşeyin ilerisinde ekonomik gerçeklerin tetiklediği “erken seçim” süreci ışığında yeni bir başlangıç için herkes adımlarını atmaya, ekiplerini kurmaya başladı. Ne demişler; erken kalkan yol alır.

Kabul etmeliyiz ki, Bursa'da siyasete verilen ders aslında siyasetçilere de verilen bir ders oldu. Yeni ve yenilenen siyasi partiler ile yola devam etmek istiyor vatandaş. Mevcut siyasi partilerin ciddi anlamda yenilenme vakti geldi. Özellikle seçim kaybeden isimlerin parti binalarında genel merkez yöneticileri ile hemhal olmaları eksi yazıyor hem lidere, hem partiye…

Elbette çalışanın yanındayız. Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğundan haksız yere indirilen Recep Altepe sonrasında AK Parti, kalesi Bursa’yı kendi teşkilatlarının sandığa gitmemesi sonucunda kaybetti! Arkasında milyarlarca borç ve darmadağın bir teşkilat bırakanlar ise sosyal medya sayfalarında ağustos böceği misali seçim sonrası oluşan fırsat havasının tadını çıkarıyor.

Kabul etmeliyiz ki; Cumhuriyet Halk Partisi'nin Büyükşehir başta olmak üzere kazandığı belediyelerde kontrolü ele alması yıl sonunu geçecek gibi duruyor. Bir yanda ödenmesi gereken borçlar, öte yandan yapılması gerekenler ve kurulması şart olan kadrolar yoğunluğu içerisinde karınca misali çalışacak bir Cumhuriyet Halk Partisi ile karşı karşıyayız. Evet, iktidarın yerelde ki yeni markası Cumhuriyet Halk Partisi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin sessizlik sürecine girdiği bir dönemde, Osmangazi İlçe Başkanlığı çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor. Yeniden Refah Partisi'nin sessizliğe gömüldüğü, İYİ Parti’nin Hasan Toktaş ile yeni bir diriliş gösterdiği Bursa’da; gözler Adalet ve Kalkınma Partisi'nde…

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş’ın seçimler sonrası hızla sahaya inmesi pozitif bir etki oluştururken, Şehit Anneleri ve Aileleri ile buluşması takdire şayan bir adım. Göreve geldiği günden bugüne Bursa basını ile bir araya gelmeyen ve şehre dair geniş kapsamlı bir medya buluşmasına halen daha imza atmayan Vali Mahmut Demirtaş’ın her çalışması yerel medyada geniş yer buluyor! Bu durum, Bursa Valisi Mahmut Demirtaş’ın kentte bir güven ortamı oluşturduğunu gösteriyor bizlere…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’i bekleyen Bursa, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Kasım başına kadar göremez diye düşünüyorum. AK Parti’nin yoğun kongre ve anayasa çalışmaları ile Cumhurbaşkanlığının yoğun temposu düşünüldüğünde; Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa’ya, Kasım ayı öncesi gelme ihtimali yok diyebilirim.

Bursaspor'un kongre sürecinde Sanayi İş Adamı Enes Çelik rüzgârı esiyor. Genç ve dinamik bir isim olan Enes Çelik'in güçlü bir kadro ile tahtayı açması, daha güçlü bir takım kurması ve taraftar grupları ile uyumlu çalışmalar yapması bekleniyor.

Ve yine Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Haluk Levent konser çıkışı ile gençleri adeta kendine bağladı. Mustafa Bozbey’in gülümsettiği Bursa’da Turgay Erdem‘den geriye kalan enkazı kaldırmaya çalışan Şadi Özdemir sahalara dönerken, Kestel'de Ferhat Erol kalpleri kazanmaya başladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.