Hava Durumu

BURSA’DA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GÜÇLENİYOR

Büyük Birlik Partisi Bursa teşkilatları kongrelerle güçleniyor. Gemlik, Gürsu en son Yıldırım ilçe kongresi büyük bir ilgi ve çok sayıda katılımla gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2022 09:32
Haber Güncellenme Tarihi: 05.07.2022 09:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursahaber.com/
BURSA’DA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GÜÇLENİYOR

HABER: Aysun Şahin Karakuş – Cevdet Yıldız

Eyüp Eken yeniden Yıldırım ilçe başkanı olarak güven tazeleyerek ekibiyle beraber göreve devam dedi. Kongre de sırasıyla Yıldırım ilçe Başkanı Eyüp Eken il başkanı Haldun Filiz söz alarak görüşlerini aktarırken özetle şehit ve ebedi liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’nun yolunda hizmet için gece gündüz çalışacağız dediler. Daha sonra kürsüye BBP genel başkan yardımcısı Ekrem Alfatlı gelerek önemli açıklamalarda bulundu.                                                

ŞEHİT VE EBEDİ LİDERİMİZİN İZİNDEYİZ                                                                                                                       

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“ Şehit genel başkanımız ebedi siyasi liderimiz Muhsin Başkanımızın ayak izlerine basarak, her daim mazlumun yanında yer aldık ve bundan böyle de yanında yer alacağız. Her türlü haksızlığın ve hukuksuzluğunda karşısında olacağız. Yapıcı yol gösterici bir anlayışı ile doğruları her daim usulü ile söyleyeceğiz.Yerli milli sivil bir siyasi çizgimiz var. Allahın izni milletimizin takdiriyle Anadolu insanımızın iktidara uzana eli olacağız.”
 

CUMHUR İTİFAKI İÇİNDE YER ALIYORUZ                                                                                         

Başta genel başkanımız ve teşkilatlarımız iktidar yürüyüşüne başladı.                                             

Tüm Türkiye’yi karış karış geziyoruz. Esnafımızın, çiftçimizin, emeklimizin, memurumuzun ve tüm vatandaşlarımızın Büyük Birlik partimize çok şükür teveccühü çok iyi. Bu da bize güç veriyor.                                                                                                                                                    

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı’nın da katıldığı toplantı da tüm yurtta olduğu gibi, BBP’ nin hedefinin Cumhur ittifakı içinde, kendi adı, amblemi ve adaylarıyla seçimlere girip, mecliste güçlü bir şekilde temsil edilme kararlılığı vurgulandı.                                                           

MİLLET İTTİFAKI BİRBİRİNE BENZEMEZLERDEN OLUŞUYOR

Alfatlı, seçimlerin 2023’ten önce olmayacağına inandıklarını söylerken altılı masayı da eleştirirken sözlerine şöyle devam etti;

“Türkiye’nin içeride ve dışarıda gelişmelerine baktığınız zaman biz Büyük Birlik Partisi olarak seçimin 2023 Haziran’ında yapılacağına inanıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız ve planlamalarımızı yapmış durumdayız. Bu açıdan bakıldığı zaman da özellikle altılı masa olarak ifade ettiğimiz, ben ona altı artı bir diyorum özellikle PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP’nin de o masaya destek verdiğini yerel seçimlerde açık bir şekilde bu desteğini ifade ettiğini biliyoruz. Bu anlamda da o masanın da o alana şirin gözükmesi noktasında yaptığı söylem ve eylemleri yakinen takip ediyoruz. Biz Büyük Birlik Partisi olarak azami müştereklerde beraber olduğumuz Cumhur İttifakı’nın içerisindeyiz. Ancak bizler hükümet içerisinde değiliz. Dolayısı ile milli ve yerli politikalarına destek veriyoruz. Eksik gördüklerimizi de yapıcı yol gösterici muhalefet anlayışımızla bunları muhataplarımıza iletiyoruz. Millet İttifakı’na baktığınız zaman da birbirine benzemez. Daha adaylarının açıklanmamış olması ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne güya güçlendirilmiş dedikleri ne olduğu belli olmayan bir sistemi ortaya koymuş olmaları”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.