Hava Durumu

Cam seyir terasında bilgi yarışması

“TARİH YAZAN ÇOCUKLAR” PROJESİ KAPSAMINDA ERZURUM'UN UZUNDERE İLÇESİNDE TORTUM GÖLÜ ÜZERİNE YAPTIRILAN TÜRKİYE'NİN EN GENİŞ VE EN UZUN CAM SEYİR TERASINDA BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2023 10:09
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2023 10:09
https://www.bursahaber.com/
Cam seyir terasında bilgi yarışması

"Tarih Yazan Çocuklar" projesi çerçevesinde, Erzurum’un Uzundere ilçesindeki Tortum Gölü üzerine yaptırılan Türkiye’nin en geniş ve en uzun cam seyir terasında bilgi yarışması düzenlendi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesinin sosyal sorumluluk projelerinden Tarih Yazan Çocuklar Projesi; çocukların Türk büyüklerini tanımalarını, hayatları ve başarılarıyla topluma örnek olmuş bu ’gerçek kahramanlardan ilham almalarını ve onları rol model olarak benimsemelerini’ sağlamak amacıyla hazırlandı. Bu amaç çerçevesinde her güne bir kahraman mottosuyla çocuklara 100 kahramanı tanıtan etkinlikler yapıldı.

En son olarak Tarih Yazan Çocuklar Erzurum’da Serisi’nden oluşan 100 kahramanı konu alan bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya Uzundere ilçesinden Şelale İlkokulu ve Atatürk İlkokulu 3. sınıf öğrencileri katıldı.

Yarışmayı; Şelale İlkokulu Müdürü İbrahim Turan, Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Hamza Çelebi ve sınıf öğretmenleri Fatma Miraç Çakmak ile Mihriban Şanlı organize etti. Yarışma mekanı için Erzurum’un Uzundere ilçesinde Tortum Gölü üzerine yaptırılan Türkiye’nin en geniş ve en uzun cam seyir terasını seçildi.

Bilgi yarışması sonucu iki okulda üçer doğru cevap vererek berabere kaldı. Yarışma formatı bir final sorusu sorulma teklifini iki okul öğrencileri reddederek birinciliği ortak paylaşmak istedi. Bunun üzerine iki takım da Ramazan ayı bittikten sonra cağ kebabı ödülünü alacak.

Ayrıca, yarışmaya soruları sormak üzere bağlanan Uzundere Kaymakamı Kübra Demirer, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ve çeşitli okullarda görev yapan okul idarecileri renk kattı ve öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.