Hava Durumu

Prof. Kılavuz Mudanya Üniversitesi’nde

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü görevinden emekli olarak ayrılan Prof. Dr. A. Saim Kılavuz'un yeni görevi belli oldu.

Haber Giriş Tarihi: 02.10.2023 13:36
Haber Güncellenme Tarihi: 02.10.2023 13:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursahaber.com/
Prof. Kılavuz Mudanya Üniversitesi’nde

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü görevinden emekli olarak ayrılan Prof. Dr. A. Saim Kılavuz, Mudanya Üniversitesi Danışma Kurulu Başkanı oldu.

PROF. KILAVUZ KİMDİR?

Ahmet Saim Kılavuz 1954 yılında Aydın Bozdoğan’da doğdu. İlkokulu Bozdoğan Merkez İlkokulu’nda okudu. Orta öğrenimini Ankara ve Denizli İmam-Hatip liselerinde tamamladı. Bornova Müftülüğü Din Görevlilerini Kontrol Memuru olarak 1972 yılında memuriyete başladı. 1975 yılında İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi. Aynı yıl İzmir İmam-Hatip Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. 1977 yılı şubatında Bursa Yüksek İslam Enstitüsü’ne Kelam ve İslam Düşüncesi Asistanı olarak atandı. Askerlik hizmetini 1980-1981 yılları arasında Bursa Işıklar Askeri Lisesi’nde yedek subay olarak yaptı. Bursa Yüksek İslam Enstitüsü'nün İlahiyat Fakültesi’ne dönüşmesinden sonra Kelam Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 1983’te "İman ve Küfür Arasındaki Sınır" adlı teziyle doktor oldu. Temmuz 1984’te aynı anabilim dalında yardımcı doçentliğe atandı. Ekim 1989’da doçent, Ocak 1995’te profesör oldu. Çeşitli dönemlerde bölüm başkanlığı ve dekan yardımcılığı gibi idari görevler üstlendi. Bursa Uludağ Üniversitesi’nde rektör yardımcısı ve rektör olarak görev yaptı. 51 yıllık hizmetinin ardından emekli oldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.