Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Devlette devam esastır!

Yazının Giriş Tarihi: 25.05.2024 00:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 13:49

Yiğit odur ki; atasını, örfünü, kültürünü ve töresini iyi bilsin, unutmasın! Bursa; seyitler, şehitler, alimler ve yiğitler şehridir. Atası Osmangazi'nin izinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vizyonu ile örfünü, kültürünü, töresini unutmayan ve atasını iyi bilen yiğit kişi olduğunu Erkan Aydın; Belediye Başkanı olduktan sonraki her adımında, Milletvekili olduğu dönemde ki gibi net şekilde ortaya koydu…

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, önceki gün Cuma saati öncesinde Osmangazi Meydanı'nda açmayı planladıkları “Halk Lokantası” hizmet binasında basın toplantısı düzenledi ve bizleri de davet etti. Etkili ve mütevazi kişiliğinin yanında, başarıyla ortaya koyduğu samimi sunumu ile göz doldurdu.

Osmangazi de hayata geçirecekleri tüm hizmetleri, “Devlette devam esastır” ilkesi ile yürüteceklerini ifade eden Erkan Aydın; “Halk Lokantasında 3 çeşit yemek 80 TL olacak. Günlük bin kişiye yemek verilecek. Amacımız esnaf ile rekabet değil. Yurttaşlara uygun fiyatlı yemek vereceğiz. Bu fiyat kamunun zarar etmeyeceği bir fiyat. Vatandaşların ekonomik koşullardan en az düzeyde etkilenmesi için mücadele ediyoruz” diyerek seçimden sonra 54’ncü mazbatayı aldıktan sonra 50’nci çalışma gününde topluma faydalı yeni bir proje sunumu ile şehrin huzuruna çıktı.

Haluk Levent konserine yaklaşık 60 bin kişinin katıldığını ve burada Filistinliler ile Filistin’de vefat edenler için saygı duruşunda bulunduklarını ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın; “Çirişhane Spor Kulübü ve tesisinin temelini attık. Önümüzdeki hafta Hamitler de 80 kişilik kreş ve gündüz bakım evini hizmete açacağız. Hayırseverler ile bu sayıyı 7 hatta 8’e çıkarmayı düşünüyoruz. Kadınlarımız için uygun fiyatlı jimnastik ve spor alanlarını hizmete sunacağız. Bağlarbaşı Mahallesinde en az 144 kişilik kız öğrenci yurdu planlıyoruz. Yer tespitini yaptık ve hayırsever ile belli bir aşamaya geldik. Yine Osmangazi Meydanı'nda `Genç Kafe ve Kütüphane’ ile gençlerimize hizmet vereceğiz. Bir kahvenin 20 TL olacağı bu tesiste özellikle üniversite öğrencilerimiz ile üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz fayda sağlayacaklar. Gezici Kütüphane, okulların kapanması ile hizmete girerek mahallelerde çocuklarımız ve aileler ile buluşacak” diyerek seçildikten hemen sonra hizmet üretmeye başladıklarını ifade etti.

Bursa’nın en değerli markalarından Bursaspor'un üçüncü kümeye düşmesinden ötürü büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın; “Bursaspor tek aday ile kongreye gidiyor. Bizde Bursaspor için elimizden geleni ortaya koyacağız. Kongre sonrası Osmangazi Belediyespor Başkanı, Bursaspor'un İcra Kurulu üyesi olacak. Bursaspor tesislerinin bakım ve onarım ihtiyaçlarını gidermek için üzerimize düşeni yapacağız. Osmangazi Belediyespor tesisleri Bursaspor'un hizmetine açılacak. Eylül ayı itibariyle ‘Bursa Düşün Dergisi’ ile kültürel ve sanatsal anlamda daha fazla aranızda olacağız” diyerek şehre katma değer üretmeye her alanda devam edeceklerini ifade etti.

Son dönemde gündemden adeta hiç düşmeyen deprem ve kentsel dönüşüm konularına da değinen Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın; “Yenişehir ve Kayapa arasında yeni keşfedilen fay hattında 6 ila 6,5 şiddetinde deprem bekleniyor ancak Bursa ovasının yapısal özellikleri nedeniyle iki dağ arasında olası bir depremin 7,5 - 8 şiddetinde hissedilmesi mümkün görünüyor. İki dağ arasında bir çalışma sürecini ilgili kurum ve kuruluşlar ile koordineli biçimde başlattık. Bursa deprem kuşağında! 50-60 yıllık hızlı sanayileşmenin getirdiği göç, şehrin genelinde olduğu gibi şehrin kalbi Osmangazi ilçemizde de çarpık yapılaşma oluşmasına neden oldu. Ova başta olmak üzere Osmangazi'nin her yerinde kaçak yapılaşma ile mücadeleye devam edeceğiz. Kaçak yapılar herşeyden önce orada oturanlar için hayati risk yaratıyor. Çarpık şehirleşme kadar önemli bir diğer husus ise sokak hayvanları konusudur. Sokak hayvanları ile ilgili 2022 Ocak ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde her partinin imzaladığı bir yasa çıktı. İktidar; kendi çıkardığı yasayı bugün kendisi, ne tam anlamı ile uyguluyor ne de yeterli buluyor. Yeni yasaya değil, mevcut yasanın uygulanmasına ihtiyacımız var. İktidar konuyu kamuoyunda tartışmaya açtı. Ancak yasa içerisinde yer alan çözümleri hizmete almıyor. Orada bir fon hususu var. Fon kurulsun ve yerel yönetimler eliyle sorun çözülsün. Biz, hayvan haklarını öne çıkaracağız. Hayvanların uyutulmasını doğru bulmuyoruz. Kısırlaştırma ve sahiplendirme yöntemi ile sorunu çözebileceğimize inanıyorum. Osmangazi Belediye Başkanı olarak bugüne kadar hiç bir zaman ‘borcumuz çok, para yok, yandık bittik kül olduk, kapıyı söktük’ edebiyatına girmedik, girmeyeceğiz. En başında da ifade ettiğim gibi devlette devam esastır ilkesi ile Osmangazi ve Bursa için yurttaşlarımız için ortak akıl ile başarılı çalışmalar yapmaya hep beraber devam edeceğiz” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Demirtaş’ta ilk defa coşkulu bir şekilde kutladıklarını, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını üç günlük şölen havasında kutladıklarını ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın; Osmangazi'yi Anma ve Fetih Şenliklerinde Bursa ile kenetlendiklerini de ifade etti.

Milletvekilliği döneminden bugüne şehirde hem ailesi hem de şahsiyeti ile örnek isimler arasında yer alan Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın; şehre katma değer katacağına vatandaşların inandığı, genç ve dinamik bir isim…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.