Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kırık vazo…

Yazının Giriş Tarihi: 09.05.2024 00:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.05.2024 18:39

Siyasi dengelerin yerel seçimler sonrasında Cumhur İttifakı aleyhine işlediği bir dönemde, bir kısım siyasilerin dehşet verici çıkışlarına şahitlik ediyoruz. Yıllardır iktidar Milletvekili olanların yine yıllardır Bursa; kendi Belediye Başkanları ile talan edilirken susarken, ortaya çıkan afaki borçlar karşısında aslan kesilmesi, şehitler ve evliyalar şehri Bursa’nın kişisel hırslar ile nasıl heba edildiği gerçekliğini şehrin pürü pak insanlarından saklamaya yetmez!

Belediyeler soyulurken susanlar, emanete ihanet edenler değil midir?

Adalet ve kalkınmanın bittiği Bursa’da; milyarlarca lira borç, halktan kopuk bürokratlar, küme düşmüş Bursaspor, bitirilemeyen kamu yatırımları, randevu alınamayan hastaneler ve her an olacak bir deprem ile yıkılacak mahalleler gerçeği varken, “siz oy vermediniz biz belediyeleri kaybettik” diyerek Bursa’da yaşayanlardan kaybetmenizin hesabını soramazsınız!

Çünkü, “siz oy alamadınız” ve herşeyin ötesinde sizler önce “kendinizi kaybederek, nereden geldiğinizi unuttunuz!”

Son dönemde; Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kendi iç çıkmazında, son yerel seçimlerde Bursa’da belediye kaybetmesine rağmen oyunu artıran Milliyetçi Hareket Partisi ile sürüklendiği yol ayrımına şahitlik ediyoruz. Sayın Devlet Bahçeli ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın inşa ettikleri ve her ikisinin yüzünün hürmetine ayakta duran Cumhur İttifakının, kokuşmuş tüm siyasilerinden ve menfaat odaklarından sıyrılma vakitleri gelmiştir!

Öyle ki; vazo kırılmıştır ve yapıştırmak vazonun kırıldığı gerçeğini değiştirmemektir! İşte bu sebeple görev yine ülkesine sevdalı Milliyetçi Hareket Partisi'ne düşmektedir. Türkiye’nin yarınları için tek yol, vazoyu değiştirmek ve yola daha güçlü bir şekilde devam etmektir. Beklenen odur ki; Türk, özüne, öz yurduna, sine-i millete dönsün ve takvim yaprakları yarınlardan umutları çalmadan yeni umutlar yeşerterek oldukları yeri terk etsin…

Cumhur, her ne kadar ülke yönetimini Adalet ve Kalkınma Partisi ile Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a vermiş olsa bile ortada olan gerçekler ve hem yerel de, hem de ulusalda gözler önüne serilen talan zihniyeti nedeniyle son virajda şehirleri Cumhuriyet Halk Partisi'ne, Yeniden Refah Partisi'ne ve İYİ Parti’ye ağırlıklı olarak emanet etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi görülmektedir ki, Cumhur İttifakı ortağı kaldıkça çok ciddi anlamda iktidar olabilme fırsatını on yıllar boyu kaybetme riski ile karşı karşıyadır…

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu sonrasında elde edilen pozitif kazanımlar ve toplum güvenini doğru adaylar ile süsleyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in hem AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hem de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile gerçekleştirdikleri görüşmeler, Türkiye’nin yarınlarını yönetmeye dair CHP adına pozitif bir gelişme. İşte tamda burada Sayın Özgür Özel’in Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hem Cumhurbaşkanı Adaylığı hemde emeklilere Ankara’da buluşma çağrısı bir siyasi partinin kişisel değil, tamamen kurumsal iktidar yürüyüşünden başka bir çıkış değildir.

Göç şehri Bursa, mülteci kenti hatta kampı konumuna gelmiştir! Sosyal medyada dönen “Suriyeli mülteci sayısı Bursa’da en fazla nüfusa sahip Erzurumlu sayısını geçti” ifadelerine şehrin Erzurumlu Milletvekili, Erzurumlu Belediye Başkanı, Erzurumlular Federasyon Başkanı susarken aynı zamanda şehri devlet adına yönetenlerin susması da içerisinde olduğumuz sahipsizliğin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iki gözünün çiçeği Bursa’nın kaybedilmesinin sonuç göstergesi değil midir?

Önümüzdeki 19 Mayıs, hem Türkiye hem de Türk gençliği adına önemli bir fırsattır!

Bursa başta olmak üzere Türkiye’nin genelinde yerel yönetimleri kazanan Cumhuriyet Halk Partisi'nin yıllardır özlenen Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ile şehirleri ve halkımızı kendine getireceklerine dair umutlar yüksek. Bu şekli ile 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri Türkiye için birçok açıdan değişim ve Milad tarihi kabul edilmek zorundadır. Ki; 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi, Başkent Ankara’da Cumhur İttifakı karşısında yüzde 60’dan fazla oy alarak Büyükşehir Belediyesini yeniden kazanarak iktidarı Türkiye’nin ikinci partisi yani muhalefet partisi konumuna getirdi! İşte böyle bir dönemde, Türkiye adına Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden gelecek bir “erken seçim çağrısı” büyük bir değişim sürecini ve toplumsal dirilişi ülkenin genelinde başlatacaktır kanaatindeyim.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.