Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çalış babam çalış…

Yazının Giriş Tarihi: 01.05.2024 00:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.04.2024 22:59

Ne zor günler geçti şu ömür denen vakitten. Yoksulluk, sahipsizlik, işsizlik ve en zoruda gurbet. Sıla hasreti ile geçen ömürler, kurulan ve yıkılan aileler derken işçi, memur her emekçi emekli olmayı bir gün hak etti, ediyor. Bugün 1 Mayıs, emeğin ve emekçinin bayramı…

Adı üstünde “Emek ve Dayanışma Günü”, çocukluğumuzda ki tabiri ile “İşçi Bayramı…” Dünden bugüne geriye doğru dönüp baktığımızda üzülerek ve yaşayarak görüyoruz ki, emekli de işçi de geçinemiyor. Ve yine işveren; bir yanda sigorta prim borçları öte yanda yüksek vergi yükü arasında daralan ekonomide var olma, ayakta kalma mücadelesi veriyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili ve CHP PM Üyesi Ziraat Mühendisi Orhan Sarıbal ile önceki gün gündeme dair keyifli bir sohbete imza attık. Sarıbal; “en büyük vatanseverler bizleriz yani toprak ile uğraşan, ülkeye katma değer üreten, çalışan alınteri dökenler. Bu zor günlerde her şeyden önemlisi işçisinin alınteri ile hak edişini ödeyen işverenlerdir. Hepimiz Türkiye için emek veren vatanseverleriz” diyerek başka bir ülkemiz olmadığını hatırlattı hepimize…

Bursa Haber TV'de yayınlanan Ömer Küçükkaya ile Bütünşehir programında şehre ve ülke gündemine dair çok önemli konu başlıklarını değerlendirdik. Programı YouTube hesaplarımızdan izleyerek daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Seçimlere dair sorular sorduğum Milletvekili Orhan Sarıbal tek cümle ile “31 Mart 2024 Yerel Seçimlerini Alinur Aktaş kaybetmiş ve Cumhuriyet Halk Partisi ile Mustafa Bozbey kazanmıştır” diyerek Bursa özelinde seçimlerde ekonomi gerçeğinin çok ötesinde bir değerlendirme yaptı. Bir bakıma Bursa’da seçimlerin kaybedeni olarak Alinur Aktaş'ı işaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sürece dair olumsuz etkisi olmadığını teyit etti diyebilirim.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Bursa’da olduğu gibi ülke genelinde vatandaşlardan elde ettiği güç fazlasıyla büyük ve değerli. Halkın açık desteğini Mustafa Bozbey markası ile elde eden Cumhuriyet Halk Partisi'nin oyunu artırmadan seçimleri alması bu süreçte büyük özveriye ihtiyaç olduğunun en temel göstergesi. Uzun zamandır birçok farklı olumsuzluk ile gerginleşen Bursa’nın huzura ve samimi bir toplumsal buluşmaya ihtiyacı var.

Siyasete, şehre ve Bursaspor ile Bursa’ya dair önemli hususlara değinen Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili ve CHP PM Üyesi Orhan Sarıbal; “14 Mayıs seçimlerinde konuşulmayan işsizlik, ekonomi, döviz kuru ve daha birçok husus 31 Mart seçimlerinde halk nezdinde öncelikli olarak değerlendirmeye alındı. Emekli maaşlarının 10 bin lira olduğu Türkiye’de dul ve yaşlılık maaşlarını kimse konuşmuyor. Ancak vatandaş 31 Mart'ta sandığa giderken bu hususu hep gündeminde tuttu. Cumhuriyet Halk Partisi bu seçimlerde Türkiye çapında yüzde 37,7 oranı ile birinci çıktı. Bursa’da Büyükşehir başta olmak üzere birçok ilçede büyük farklar atarak Belediyeleri aldı. Yıldırım da seçime katılma oranı yüzde 66 olmasına rağmen sandığa giden iktidar seçmeni partisine oy atmadı. Muhtar için oy kullanan seçmen partisinin adaylarına oy kullanmadı. Bu çok önemli bir husus” diyerek seçimi ve sonuçlarını çok iyi okumak gerektiğini ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.