Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MHP’nin demirbaşı Büyükataman !

Yazının Giriş Tarihi: 20.03.2024 00:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.03.2024 17:47

Türk siyasetinde temel taşlarından birisi olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin 2027 yılına kadar genel merkez idaresinde olan yöneticileri belirlendi. Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman yeniden Merkez Yürütme Kuruluna seçildi. Fevzi Zırhlıoğlu’da genel merkez yönetiminde yer aldı.

Alpaslan Türkeş tarafından kurulan ve Türk milliyetçilerini, vatanseverleri bir arada toplayan Milliyetçi Hareket Partisi, kurulduğu 8-9 Şubat 1969 tarihinden bu yana, Türk siyasetine sürekli gündemde oldu. Parti lideri Alpaslan Türkeş, “Başbuğ” olarak anıldı. Partinin gençlik kolları olarak ise Ülkü Ocakları kuruldu.

Türk siyasetine damga vuran ve ülkemiz içinde milli birlik, beraberlik sembolü olan ülkücü hareketin kalesi MHP, geçen hafta sonu kurultayını topladı. 1997 tarihinden bu yana genel başkan olarak görev yapan Devlet Bahçeli, tek aday olarak girdiği kurultayda yeniden genel başkan seçildi.

Siyasi partilerde genel başkan ve lider kadar partinin genel merkez yönetimleri de büyük önem taşıyor. İşte burada, kişilerin özel başarısı önem kazanıyor.

MHP Bursa milletvekili İsmet Büyükataman, Devlet Bahçeli ve MHP’nin 1997 yılında Başbuğ Alpaslan Türkeş’in vefatından sonra değişim isteyenler arasında yer aldı. Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik bölümü mezunu olan, daha sonra Ankara İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitiren İsmet Büyükataman, ilk kez 23 Temmuz 2007 tarihinde yapılan 23. Dönem TBMM seçimlerinde Bursa milletvekili seçildi.O tarihten sonra gerek parlamento çalışmaları gerekse parti içindeki çalışmaları nedeniyle göz dolduran Büyükataman, Devlet Bahtçeli’nin yönetimindeki genel merkez yürütme kuruluna seçildi.

Daha sonra ise partinin genel sekreteri oldu. Hala bu görevi başarı ile sürdürüyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa teşkilatlarında “ağabey” olarak bilinen İsmet Büyükataman, altı dönemdir milletvekili olarak parlamentoda yerini aldı.

Son yapılan kurultayda yine genel merkez yürütme kuruluna seçilen Büyükataman’ın partinin genel sekreteri olarak görevine devam etmesi bekleniyor.

Bursa’nın yetiştirdiği ender siyasetçilerden birisi olarak tanınan Büyükataman’ın sadece Bursa’da değil, Türkiye’nin dört bir köşesinde teşkilatlara yönelik hizmetleri ve katkıları bulunuyor. En son 28. Dönem milletvekilliği seçimleri ve 13. Dönem Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde MHP adına CUMHUR ittifakı görüşmelerinde görev aldı. 31 Mart mahalli seçimler öncesinde de MHP ile AK Parti arasında yürütülen ittifak çalışmalarında yine Bursa milletvekili ve AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala ile beraber çalışmalar yaptı.

Bugünlerde ise CUMHUR ittifakının belediye seçimlerinde başarılı olabilmesi adına sürekli çalışıyor. Kurultay seçimleri sonrasında görüştüğümüz Büyükataman’ın, Bursa seçimlerine ilişkin görüşlerini öğrendik. MHP’nin geçen dönem Yenişehir’de Davut Aydın ile başarı kazandığını, belediye yönetimi olarak ilçenin her mahalle ve sokağına gidilip, hizmetler yapıldığını, bu seçimlerde de Yenişehir’de yapılan anketlerde Davut AIydın’ın açık ara birinci olduğunu söyledi. MHP’nin bu dönem Bursa’da ikinci ilçesi olarak Mustafakemalpaşa’nın belirlendiğini hatırlatan Büyükataman, “MKP’de seçim çalışmalarımız büyük bir hızla ve başarılı şekilde sürüyor. İttifak ortağımız AK Parti ile MHP teşkilatları olarak CUMHUR ittifakının başarısı için el ele, kol kola çalışıyoruz. Burada da yapılan anketlerde belediye başkan adayımız Ahmet Beygirci açık ara birinci gözüküyor. Bursa’da gerek büyükşehirde gerekse 17 ilçede CUMHUR ittifakı olarak önde gözüküyoruz. Gittiğimiz her yerde halkımızın ilgisi, teveccühü var. Bazı adaylara sırtını dönüp, ellerini bile sıkmayan seçmenlerimiz, bizleri gördüklerinde hasret ve heyecanla kucaklaşıyoruz. Bu mutluluk bize yeter. İnşallah 31 mart akşamı sandıklarımız açıldığında Bursa’da kazanacağız, Türkiye genelinde kazanacağız.” Diye konuştu.

MHP’nin genel merkez yönetiminde Bursa milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu’’da yer aldı. Zırhlıoğlu geçen dönem ise Merkez Disiplin Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Bursa milletvekili İsmet Büyükataman ve Fevzi Zırhlıoğlu’nun MHP genel merkez yönetimlerinde yer alması, Bursa siyaseti adına güzel bir kazanımdır.

Hayırlı olsun. Her iki vekilimize de yeni görevlerinde başarılar dilerim. Fevzi Zırhlıoğlu’nun isteği üzerine de Başbuğ Alpaslan Türkeş tarafından Ülkücü Hareketin Doktrini olan Dokuz Işık ilkelerini hatırlatmak istedim.

Birincisi Milliyetçilik, ikincisi Ülkücülük, üçüncüsü Ahlakçılık, dördüncüsü İlimcilik, beşincisi Toplumculuk, altıncısı Köycülük, yedincisi Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik, sekizincisi Gelişmecilik ve Halkçılık, dokuzuncusu Endüstricilik ve Teknikçilik.

Unutanlara, unutmuş olanlara tekrar hatırlatmakta fayda var.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.