Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MHP’li Büyükataman; Muhalefet dersini alacak

Yazının Giriş Tarihi: 07.02.2024 00:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 17:01

Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili ve partinin genel sekreteri İsmet Büyükataman, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde Türkiye genelinde ve Bursa özelinde olduğu gibi muhalefetin 31 Mart seçimlerinde de gerekli dersini bir kez daha alacağını söyledi.

Mahalli seçimler için geri sayım devam ederken, siyasi partilerin sahada seçmenlerle ve halkla olan buluşmaları da sürüyor. MHP, mahalle teşkilatlarının merkez ve buluşma yerlerini açıp halkla, vatandaşlarla bire bir iletişim sağlıyor. Bursa’daki yerel çalışmalara göz attığımızda ise MHP’nin Cumhur ittifakı ortağı AK Parti teşkilatları ile iç içe çalışmaları başarılı bir şekilde sürdürdüğünü görebiliyoruz.

Tabi, bu çalışmalar sadece sokaklarda, caddelerde, pazarda, kahvelerde, çay ocaklarında yapılan buluşmalara benzemiyor. Direkt vatandaşların sosyal ve kültürel alanlardaki sorunlarının çözümü için geliştirilen politikaların ilk ağızdan anlatılması büyük önem taşıyor.

Sosyal meselelere önemli bir duyarlılık geliştiren MHP, yaşanan önemli olaylar konusunda da kalıcı ve yönlendirici bir işlevi yerine getirmek için toplumun bütün katmanlarıyla buluşuyor. Genel başkan Devlet Bahçeli’nin büyük önem verdiği  “Kadın, aile, çocuk ve engelli Politikaları” meselesi de MHP’nin sahiplenerek, örnek girişimler yaptığı bir çalışma alanı. Birçok siyasi partimizin konuşmaktan bile imtina ettiği, çekindiği veya küresel sistemin dayattığı boyutları ile istismara yeltendiği bu alan, MHP’nin kurumsallaştırdığı ve kamuoyunun sürekli gündemine taşıdığı önemli bir konu.  Kısa adı KAÇEP olan Kadın, aile, çocuk ve engelli Politikaları tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Bursa milletvekili İsmet Büyükataman tarafından yapıldı.

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk kadınının toplumdaki yerinin önemini ve hayatın her alanında kıymetini bilen bir anlayışla hareket ediyoruz” diyerek sözlerine başlayan Büyükataman; “Şanlı Türk tarihinden aldığımız ilhamla kadınların toplum ve siyaset hayatındaki rolüne çok önem veriyor ve kadınlarımız olmadan başarıya ulaşılamayacağını biliyoruz. Hiç şüphesiz; ailemizi kuran, koruyan, Türk aile yapısını yaşatan ve gelecek nesillerin harcını sağlam karan, yarınlarımızı emanet edeceğimiz evlatlarımızı yetiştiren elleri öpülesi annelerimiz, kadınlarımızdır.Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de söylediği gibi “Kadın annedir, kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın gelecektir, kadın gelecek nesillerin teminatıdır.” Sözleriyle aile ve kadınların toplum içindeki önemlerine değindi.

Büyükataman, 31 Mart mahalli seçimlerini de unutmadı;

“Büyük Türk milleti, 14 ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır bir demokratik olgunlukla kararını vermiş ve Türk Devri’nin kapılarını açmıştır. 31 Mart günü de sandıklarda muhalefete hak ettiği dersi bir kez daha verecektir.

Şimdi önümüzde 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan ve bize göre hayati öneme sahip Mahalli İdareler seçimleri vardır.30 büyükşehir, 51 il, 922 ilçe, 386 belde olmak üzere, toplamda Bin 389 belediyenin önümüzdeki beş yıllık yol haritası 31 Mart’ta milletimizin iradesi ile belirlenecektir.

2024 yılının önemli siyasi dönüm noktalarından biri olan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için adaylarımızın büyük çoğunluğunu açıkladık ve işe koyulduk. Seçimlere hazırız.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak önümüzdeki yüzyıla Türk mührünü vurmak için çalışmalarımıza hız verdik. Hem mevcut belediye sayımızı arttırmak hem de Cumhur İttifakı’nın başarısı için muazzam bir uyum içerisinde çalışmaya hazırız. Bildiğiniz üzere 31 Mart Mahalli idareler seçimlerine bugünden itibaren 57 gün vardır. Önümüzdeki 57 gün içerisinde hepimize, özellikle de siz kıymetli hanımefendilere tarihi bir sorumluluk düşmektedir.

İşte bu tarihi sorumluluğun bilinciyle; Cumhurun zaferi, Türk milletinin geleceği, ülkemizin istikrarı ve yerel yönetimlerde zilletin oluşturduğu garabetin son bulması için, Ayırmadan Ayrışmadan Türkiye İçin, Bursa İçin Canla Başla çalışacağız.”

MHP genel sekreteri İsmet Büyükataman, ana muhalefet CHP’nin elinde bulunan başta İstanbul ve Ankara Belediyeleri örneğinde, Bursa’daki yerel belediyelerle ilgili olarak düşüncelerini de açıkladı;

“31 Mart 2019 tarihinden itibaren CHP yönetimine geçen belediyelerde vatandaşlarımız hizmete hasret kalmış, siyasi ikballerinin peşinde koşan belediye başkanlarının elinde adeta mahvolmuştur.

CHP Yerel yönetimlerde çuvallamış, sosyal medya belediyeciliğinden öteye geçememiştir. Aziz milletimiz 31 Mart seçimleriyle yerel yönetimlere vurulan paslı zincirleri kırıp atmalı, bu kötü gidişata son vermeli ve Türkiye hızlanmalıdır. Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerimize yerel yönetimler vasıtasıyla engel olmaya çalışan muhalefet cephesi sandıkta dersini almalı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Mahalli İdarelerle tam manasıyla kökleşmeli ve 31 Mart Cumhur İttifakı’nın zaferiyle taçlanmalıdır.

Cumhur İttifakı ve Milliyetçi Hareket Partisi tüm teşkilatları ile bu kutlu göreve hazırdır ve mutlaka başaracaktır.

Cumhur İttifakı kutlu bir iradenin tecellisi, şanlı tarihimizin bayraktarı, aziz Türk milletinin hizmetkârı ve bağımsızlığının teminatıdır.

Cumhur İttifakı Osmangazi’den Fatih Sultan Mehmed’e, Fatih’ten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e uzanan köklü bir mazinin temsilcisi, aziz Türk milletinin müreffeh yarınlarının garantisidir.

İşte biz bu anlayış ile Cumhur İttifakı olarak Bursa’mızda tüm teşkilatlarımızla büyük bir uyum içerisinde çalışacak, Yüce Allah’ın izniyle Büyükşehirde ve tüm ilçelerimizde Herkes İçin Herkese Göre Belediye şiarıyla Cumhur İttifakı’nı zafere ulaştıracağız.

İnanıyorum ki Bursa Cumhura sahip çıkacak ve 31 Mart’ta Bursa bizim Türkiye Hepimizin diyerek şehrimizin geleceğini emin ellere teslim edecektir.”

Evet, siyasi partileri sahalarda görmeye başladık. Hepsi, seçimlere dört elle asılıyorlar. Kazanma adına da çeşitli vaatlerde bulunuyorlar. Vatandaşlarımız, seçmenlerimiz, kendisine söylenilenleri bazen dinliyor, bazen de elinin tersi ite itekliyor. Çünkü, seçmenler sözlerini 31 Mart günü sandıklarda kullandıkları oylarıyla ifade edecekler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.