Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ertuğrul Mat yazıları

Yazının Giriş Tarihi: 20.05.2024 00:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.05.2024 23:46

Ertuğrul Mat değerli büyüğümüz Gazeteci, yazar, Avukat ve Adalet partisi Bursa eski Milletvekili Mart ayında Bursa'ya gelip "okul söyleşileri" programına konuk olmuştu. 1934 Doğumlu Ertuğrul Mat 90 yaşında gayet sağlıklı, Maşallahı var Allah çok daha uzun ömürler versin kendisinden her zaman faydalanıyor ve öğreniyoruz. Yazımızda Ertuğrul beyin son günlerde yazdığı yazılardan güzelleşecek yapalım.

ERTUĞRUL MAT

ARZ

Saraydan çıkınız.

Sosyal Demokrat Devlet adamları gibi mütevazı bir eve geçiniz, danışman kadronuzu dağıtınız. Zaten bir faydaları

yok, siz ne emrederseniz, ona göre düşünüyor, onu söylüyorlar.

Koruma ordusunu dağıtınız, partiniz değil seçimi siz kazanıyorsunuz.

Sizi halife sanan ve bu sebeple peşinizden sevgiyle dağ , bayır demeden koşan milyonlardan mı korunacaksınız ki!

O makam arabalarınızı da iade ediniz, uçakları satınız.

İşe bir yerli araba, bir özel kalem müdürü ve bir korumayla gidiniz, yurt içi ve yurt dış seyahatlarınız da tarifeli uçakla uçunuz.

O zaman emeklinin hayatını7.500 a zehir etmenize, hazine için para basmanıza, kredi kuruluşlarının kapısını çalmanıza gerek kalmayacak.

Kapatın sarayı.

Göreceksiniz.:

Her şey güllük , güneşlik olacak.

"SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATLARIYLA.." MI?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Yargımıza güvenelim. Tarafsız ve bağımsız yargımız sıfatı ne olursa olsun suç işleyen, yanlış yapanın üzerine gidecektir” Dedi.

Bakanı tenzih ederiz ama buna, hal dilinde " Secaat arz ederken merd- i kıpti, sirkatin söyler.- Çingenenin merd, yaranmaya çalışırken hırsızlığını söyler. "Denilir.

İMZA ATMAK, RAZI OLMAKTIR.

Siz Avrupa Konseyi üyesi iseniz ve Anayasa'nızda onların hukukunu üstün hukuk kabul etmişseniz Avrupa İnsan Hakları

Mahkemesi Kararlarına uymak mecburiyetindesiniz..

2004 tarihinde TBMM AK Parti Grup Salonu'nda Türk Parlâmenterler Birliği ile Avrupa Konseyi Hukuk Komisyonu' nun müştereken yaptığı seminer de, "Türk Yüksek Yargı KFC Organları' nın içtihatları ile parlamentoya ışık tutacağına inandığımızı" söylemiştik. Âmâ ne yazık ki , Yüksek Yargı Organları seçimlerine yapılan siyasi müdahale ile İnsan Hakları Evrensel Beyannamesindeki değerler yerine, tarikat ve cemaat kültürüne yönelmiş bir hukuk anlayışı yaratıldı.

Can Atalay, Osman Kavala, Selahattin, Demirtaş ve 90 yaşını geçmiş Generaller konusunda üst hukukun kararlarına uymazsanız, zaten sizi bünyesine almayan, almayacak ve alması asla mümkün olmayacak olan Avrupa Birliği'nden sonra geriye kalmış tek dayanak olan Avrupa Konseyi'nden de atılırsanız, size dünyada, siyasi, mali, askeri, hukuki her kapı kapanır.

Unutmayınız, orduya, yargıya, devletin tüm organlarına yerleştirdiğiniz tarikat mensupları, şeyhlerinin verdiği izin hudutları içinde size tabidirler.

O izin kalktığı an 15 Temmuz' da olduğu gibi j etler Marmaris' e uçar, tanklar Meclis'e doğru yola çıkar, Kan akar kan.

Bunun çaresi, sadece seçim kazanmak değildir.

Adil olmaktır.

Niye evrensel insan haklarına değer veren ülkelerde darbe teşebbüsleri olmuyor?

Çünkü orada, yazılı ve görsel basın da, hakimler de savcılar da, kamu görevlileri de, seçenler de, seçilenler de sadece evrensel insan haklarına uyarlar.

Orada trafik polisini ilgilendiren devletlinin nereye gittiği, nereye yetişeceği değil ihlâl edilen trafik kurallardır..

Orada devlet güvenliğini ilgilendiren hususlarda tereddütler varsa önceki cumhurbaşkanının da, görevdeki cumhurbaşkanının da ofisi haber bile verilmeden aranır.

Kimse de poposunu" Niye? Hangi cüretle? " Diye bağırarak yırtmaz.

Dikkat ediniz , ben size çocuk tecavüzlerinin bile dikkate alınmadığı tarikatlarının darbe teşebbüslerinden bahsetmiyorum,

Ben size gelmekte olan bir başka darbe teşebbüsünü ihbar ediyorum;

Avrupa Konseyi'nin kod adı," Evrensel İnsan Hakları " olan bir darbe teşebbüsü biliniz ki, yakındır.

Bunu askerî veya polisiye tedbirlerle, önleyemezsiniz!

Sadece samimi, gerçek, laik ve çağdaş demokrasi, tarikatların da, uluslararası kuruluşların da CİA' în de darbesini önler.

AL SANA ALTERNATİF HUTBE:

Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’inde “LAF TAŞIMAMAK” hakkında şöyle emredip öğüt vermektedir.

Bismillahirrahmanirrahim;

“Yemin edip duran, aşağılık, daima kusur arayıp kınayan, durmadan söz taşıyan, iyiliği hep engelleyen, saldırgan, günaha dadanmış, kaba saba; bütün bunların ötesinde bir de soysuz olan kimseye mal ve oğulları vardır diye, sakın boyun eğme."(Kalem 68/11)

“İnsan hiçbir söz söylemez ki onun yanında (yaptıklarını) gözetleyen (ve kaydeden) hazır bir melek bulunmasın.”(Kâf 50/18)

Rivayete göre Peygamberimiz şöyle demiştir; Ara bozmak için laf getirip götüren kimse cennete giremez.

Yüce Allah’ım; hastalarımıza şifa , dertlerimize deva, borçlarımıza kolaylıklar ver, ailelerimize, ülkemize, milletimize ve devletimize güç, kuvvet ver. Deprem ve her türlü afetlerden, felaketlerden bizleri koru. Geçmişlerimize rahmet eyle, ailemizi, evlatlarımızı ve bizleri hayırlı insanlarla hayırlı işlerle karşılaştır. Ülkemizde ve dünyada barış içerisinde yaşamamızı nasip eyle.

Sağlıklı, huzurlu, mutlu, bereketleri bol Cumalar diliyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.