Hava Durumu

Özel bir aday adayı

Yazının Giriş Tarihi: 02.04.2023 00:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.04.2023 00:02

Hayatta güzel tesadüfler olur ya..Tam da böyle bir durumu yazımın merkezine yerleştirmiş durumdayım...Dünyanın küçük ama Bursa'nın daha da küçük olduğu ispatını yaşadım..Binlerce öğrencim oldu gerek Milli Eğitim Bakanlığına gerekse İçişleri Bakanlığına bağlı..Bir gün stüdyoya konuk gelen vizyoner ışıl ışıl icraat potansiyeli fışkıran gözlerin sahibi de yüz akı bir öğrencim ve kıymetli tesadüfüm oldu. Eğitim hayatına empati ve farklılığa tahammül kavramlarını pekiştirmek amaçlı idealizm ile başlamış yan dal olarak da diğer yetkinliklerimi kullanmaya devam ettiğim bir süreçte gelen güzel tesadüf.. Kadir Bayram Erim..İyi Parti Bursa 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Kadir Bayram Erim..

Kadir Erim saymakla bitmez hayati ve döngüsel pek çok durumları ile engellerini hiçbir zaman mazereti yapmamış ve bizzat da engelleri her alanda yok etmek için mücadeleci bir ruhun tanımıydı..Ve nihayet benim konuğum olarak da bu sefer ülkenin problemlerini üstlenmeye talip olarak karşımdaydı..İlk canlı yayınıydı ve pek çok canlı yayına çıkmış kişilere göre başarılı bir performansın da sahibi olabilmişti..Çünkü doğal net ve samimiydi..Donuk tribünlere oynayan samimiyetsiz pek çok örneklerin tam tersi bir profildi..

Kadir Erim kendisinin de ifade ettiği gibi öz ve öz Bursa'nın evladıydı ve vekillik yolunda Bursa merkezli tüm ülke vatandaşları ve hatta hayvan dostlarımız için de kapsamlı ve çok kişinin aklına gelememiş özgün projelerin de sahibiydi..Engelli olmak, hayatının pek çok zamanını hastanelerde geçirmek kendisini durduramamış ve iki üniversite mezunu olma azmini de gösterebilmiş bir vekil adayı olara karşımdaydı..Engelli olmanın, şu andaki toplumdaki algısını hem vatandaş hem işveren merkezli bize sundu ve tablo pek iç açıcı değildi..Aslında sık sık dillendirdiğim mottom (slogan olmuş sözüm) gibi "ya vatandaşı vatandaştan kim kurtaracak?" durumlarından sadece biriydi bahsettikleri.

E-KPSS 'de yaşadıkları problemleri ve tüm engellilerin aynı potada görülme yanlışını anlattı..Kendisinin artısıydı mücadeleci olmak ve destek bulabilmek..Ama acı bir detay vardı ki herkes Kadir Erim olamazdı ki!!! Kadir Erim aldığı emekli ücreti ile ilaç ve tedavi masraflarının asla reel bir dengede olmadığını ve bunun için sesini duyurup ancak sponsorlar ve yardımlarla bunun üstesinden gelebildiğini uzun uzun detaylarıyla anlatı..Hem de bunu kanun maddelerinden tutun pratik pek çok acı örnekleriyle gözlerimizin önüne bir bir sundu."Peki Kadir o zaman diğer bu durumda olanlar sesini duyuramayanlar ölür dediğimde" ise "Evet büyük ihtimalle öyledir Günay hanım cı cevabını da veren kişiydi..

İçimden geçenler ise mecliste binlerce engelsiz diye geçen yapıda vekil vardı çoğunun seslerini meclisteki yeminlerden sonra duymuyorken Kadir Erim daha aday adaylığı sürecinde anlattıkları ve duruşuyla bizlere de büyük farkındalık sebebi oldu..Yolun açık olsun ve meclisteki örneklerin artsın inşallah güzel evlat..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.