Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yeniden Refah Partisi 1 milyon üyeye koşuyor

Yazının Giriş Tarihi: 13.03.2024 00:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.03.2024 16:45

Yeniden Refah Partisi (YRP), 23 Kasım 2018 tarihinde Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan liderliğinde kurulduğundan bu yana ‘Milli Görüş’ çizgisinde ilerlemesini sürdürdü.

Bursa’da yaptığı basın toplantısında her gün ortalama 2 bin 500 kişinin partilerine üye olduğunu kaydeden Erbakan, partinin toplam üye sayısının 470 bini bulduğunu, hedeflerinin 1 milyon olduğunu açıkladı. Eğer bu sayıya ulaşırlarsa Türkiye’nin en büyük üçüncü partisi olacaklar.

Yüksek Seçim Kurulu’nun oy yüzdelerini açıklarken ‘Diğer partiler’ ikonu altında gösterdiği YRP’nin iddialı olduğu iller arasında olan Bursa’da ekonomi başta olmak üzere hemen her konuda görüşlerini paylaşan Erbakan, ‘Zübük’ tartışmasına özel bir yer ayırmadı. İyi de yaptı.

Parti tüzüğüne göre resmi kısaltması "Yeniden Refah" olan partilerinin alacağı oy oranının yüzde 20-30 bandında olacağını iddia eden Erbakan, babası rahmetli Necmettin Erbakan gibi doğaçlama konuşuyor. Herhangi bir kağıttan, tabletten ya da teknolojik cihazdan yararlanmadan, aynı ses tonuyla, vurgusuz olarak hitap ediyor.

AHLAKLI BELEDİYECİLİK

Yaklaşık 1 saat 15 dakika konuşan ve sorulara yanıt veren YRP Genel Başkanı Erbakan, özetle şunları söyledi:

1-Türkiye’nin birçok bölgesinde seçime giren siyasi partilerden biri olarak canlı bir şekilde çalışıyoruz.  Herkesi şaşırtacak ciddi sonuçlar elde edeceğiz.

2-Yeniden Refah Partisi sahada büyük bir ilgi görüyor. Teşkilatlarımızın ve benim gözlemlediğim kadarıyla, milletimiz değişim istiyor ve Yeniden Refah diyor.

3-Milletimiz ahlaklı belediyecilik anlayışını özlüyor ve belediye başkan adaylarına projelerini sormak yerine temel ihtiyaçlarını dile getiriyor.

4-Halkın ekonomik konularda da endişeleri var. Doların yükselmesi ve enflasyonun artması, milletimizin yaşamını zorlaştırıyor.

5-Ayrıca, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın’ın projeleri mükemmel. Yeniden Refah Partisi’nin gümbür gümbür geldiğini görüyorlar. Artık çekiniyorlar.”

BOLLUK YILLARI

Babası, rahmetli Necmettin Erbakan’ın maliye politikalarına da değinen Fatih Erbakan, ‘Ortak Havuz’ oluşturarak Türkiye’deki dağınık yapının ortadan kaldırıldığını, 100 fabrika temelinin atıldığını, bunlardan 60’ının faaliyete geçirildiğini, memura ve çalışanlara toplamda yüzde 327 oranında zam verildiğini, halkın o yılları aradığını da dile getirdi.   

Diyarbakır Kayapınar belediye başkanı olan arkadaşlarının başkanlık sonrası kendi işi olan çorap satıcılığına döndüğünü hatırlatan Erbakan, “Çalmayan, çırpmayan, 3 TL’lik işi 10 TL’ye yaptırmayan, kent rantını halkın yararına olan alanlarda kullanan, namuslu, dürüst, Hak için çalışan belediye başkanlarımız var. Adaylarımız da keza öyle. Bursa’yı adil düzenle tanıştıracağız” dedi.

BURSA NOTLARI:

A-Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Bursa’da ilgiyle karşılandı.

B-Almira Otel’deki toplantıda yanında Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, İl Başkanı Murat Kolancı, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, Kestel Belediye Başkan Adayı Önder Tanır ile ilçe başkan adayları ve partililer yer aldı.

C-Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sedat Yalçın’dan övgüyle bahseden Fatih Erbakan, Yalçın’ın liyakat açısından Bursa için büyük bir kazanç olduğunu belirtti. D-Fatih Erbakan; “Yerel Seçimlerin sürpriz partisi biziz. Yeni bir dönemi başlatacağız” dedi.

E-Almira Otel’deki basın buluşmasının ardından sırasıyla Karacabey, Kestel ve İnegöl’de aday tanıtım mitinglerine katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türk milletinin 94 ruhunu taşıyan ‘Milli Görüş Belediyeciliği’ne teveccüh gösterdiğini’ iddia etti.

F-Yeniden Refah, artık Cumhur İttifakı içinde yer almıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.