Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

1 Haziran 2024’te Halk lokantasında

Yazının Giriş Tarihi: 26.05.2024 00:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 25.05.2024 15:34

Seçilmesinin üzerinden 54 gün, mazbata almasının üzerinden ise 50 gün geçen Osmangazi Belediye Başkanı CHP’li Erkan Aydın, 1 Haziran 2024 günü saat 11:00’da açılacak olan ‘ilk Halk Lokantası'nda düzenlediği basın toplantısında, faaliyetlerini ve yeni projelerini anlattı.

İstanbul’da geliri az ya da hiç olmayan Türk vatandaşlarından yoğun ilgi gören ‘Kent Lokantaları’, Türkiye geneline yayılmaya başladı.

1-

Osmangazi’nin epeyce eleştiri de alan ‘yeni Kent Meydanı’ndaki ‘Halk Lokantası’nda karnını doyurmak isteyen varsıl olmayanlar, bazen 3 bazen de 4 çeşit yemeğe 80 TL ödeyecekler. Başkan AydınSiz sormadan söyleyeyim; yemekler İstanbul’da 40 TL, ancak onların bütçeleri çok büyük. Biz, zarar etmemek adına fiyatı biraz yüksek tuttuk. Hayırseverlerle yola çıkıyoruz, cebimizden para çıkmayacak” dedi. Esnafın serzeniş içinde olabileceğini, yüz yüze görüşerek anlaştıklarını da dile getiren Başkan Aydın, “Bir et yemeği 200 TL. 4 çeşit yemek 300-350 TL. Bir çorba yerine göre 90-160 TL arasında. Halkımızın aç kalmasına gönlümüz razı değil” dedi.

Lokanta, saat 11:00-15:00 arası açık olacak. Günde 1000 kişi karnını rahatlıkla doyurabilecek.

İlk gün ben de orada olacağım. Kalite kontrol şart!

2-

Faaliyetlerini hızlandıran Osmangazi Belediyesi, 50 güne birçok etkinlik sığdırmış bile. Önce ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’, ardından ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ kutlamaları gerçekleşti. Kent Meydanı’ndaki Haluk Levent konserini 60 bin kişi izledi. Gazze anması da kent tarihine geçti.

Çirişhane Spor Kulübü için temel atılması, Hamitler’e 80 çocuk kapasiteli, ardından 8 ayrı lokasyonda yeni kreş, kentin çeşitli yerlerinde ‘Genç Kafe’ hazırlığı, kütüphanelerde bedava wifi ve çorba, kadınlara jimnastik salonları, Bağlarbaşı’nda kız yurdu, gezici kütüphane, Belediyespor tesislerinde yüzme, hentbol, basketbol ve futbol kursları, kentsel dönüşüm için ilk temaslar ile hayvan haklarıyla ilgili çalışmalar dikkatimi çekti.

3-

04 Nisan 2024 akşamı mazbata almalarının ardından hemen çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Aydın, “5 Nisan sabahı Fetih Şenlikleri başladı ve Nisan ayı boyunca da etkinlikleri gerçekleştirdik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da ilk defa Demirtaş’ta kutladık. İnsanımızın özlediği milli bayramlarının kutlanmasını, hem 23 Nisan’ı, hem 19 Mayıs’ı coşkuyla Cumhuriyetimize yakışan ilgiyle kutladık. 1. Osmangazi Gençlik ve Spor Şenliği adı altında 3 gün boyunca dolu dolu etkinliklerimiz oldu” diye konuştu.

5-

Osmangazi Meydanı’nda Genç Kafe’yi hizmete açacaklarını anlatan Başkan Aydın, “Uluslararası zincirlerde satılan bir kahve 100 lira iken burada maliyetine 20 liradan üniversiteli öğrencilerimize ikram edeceğiz. Altında kütüphanesi var. Ücretsiz internet olacak” dedi.

Okulların kapanmasının ardından öğrencilere yönelik gezici kütüphane çalışmasını başlatacaklarını kaydeden Aydın, “Mahallelere gidip, senaryo atölyeleri, birlikte şarkı atölyesi, kitap günleri, ritim atölyesi gibi etkinlikler ve faaliyetler bizim yaz için planladığımız etkinlikler diye konuştu.

6-

Bursa’nın deprem kuşağında olduğu bilinciyle kentsel dönüşüm çalışmalarına önem vereceklerini ve kaçak yapıyla mücadele edeceklerinin bilgisini veren Aydın, “Deprem gerçeğiyle yüzleşmek durumundayız. Ovaya doğru kaçak yapılaşmayı engellememiz gerekiyor. Çok hızlı kaçak yapılaşma var. 50 yıllık hızlı sanayileşme ve getirdiği göç, bunun getirdiği çarpık yapılaşmanın en yoğun olduğu şehirlerden birisi Bursa. Bununla etkin mücadele edeceğiz. Vatandaşlara söylüyoruz. Bu hem kendi canları, malları, çocuğunun geleceğini karartacak. Evler, hiçbir mühendislik hizmeti almadan denetim yapılmadan inşa ediliyor. Bu binaları tespit edip yapılmadan müdahale edeceğiz. Bir seviyeye geldikten sonra milli servet gözüyle bakılıyor. Bununla mücadele edeceğimizi ifade etmek istiyorum” diye konuştu. Kaçak binalar yıkılacak,

kimse yapamaz falan demesin, başkan çok kararlı.

7-

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, hayvanlara yönelik yeni yasal düzenleme ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Dört ayaklı dostların uyutulmasına kesinlikle karşı. Belediyelerin aldığı emlak, çevre, temizlik vergileri, milli piyango ve jokey kulübünden aktarılacak bir fonla kısırlaştırma yapılmasını istedi. İlk meclis toplantısında da ‘Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ kuracaklar. Tebriklerimi sunuyorum.

Basın toplantısında; CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten ve belediye başkan yardımcıları ile çok sayıda gazeteci katıldı.

Başkan Erkan Aydın, kimseyi işten çıkarmadı, 1 milyar liralık borcu dert etmedi ve terfilerle kadroları doldurdu. Kasada para falan da yoktu!

Yolu açık olsun!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.