Hava Durumu

Vali Yardımcısı ile Sohbet Ettim

Yazının Giriş Tarihi: 21.03.2023 00:08
Yazının Güncellenme Tarihi: 21.03.2023 00:08

Bursa Vali Yardımcısı Sultan Doğru ile zaman zaman sohbet eder ve bu sohbetimi de siz sevgili okuyucularım ile paylaşmaya çalışırım. Geçtiğimiz hafta bir kere daha, Vali Yardımcısı Sultan Doğru hanımı ziyaret ettim, bu sefer ki ziyaretimin amacı deprem ile ilgiliydi çünkü Vali Yardımcısı Sultan Doğru, AFAD’a bakıyordu ve AFAD ile ilgili birçok konuda konuştuk.

Vali Yardımcısı Sultan Doğru, Malatyalı ve ailelerinden ikinci kuşak akrabaları depremzede konumunda ama kendisi bölgeye gidemedi çünkü Bursa Valisi Yakup Canbolat, kendilerine AFAD’ı teslim etti, yani Bursa’da ki deprem bölgesine giden malzemelere Vali Yardımcısı Sultan Doğru ve AFAD’da ki arkadaşları bakıyordu.

Bir çay içimlik sohbet etmeye başladım ve Sayın Sultan Doğru, bana dedi ki “Akın bey, Bursalıların bu kadar yardımsever olduğunu bilmiyor ya da tahmin edemiyordum ama şükürler olsun ki Bursa halkı elinden geldiğince yardımcı oldu ve tır dolusu malzemeler gitti, hatta yabancı ülkelerden gelen malzemeler de deprem bölgesine gitti, Bursalılara çok teşekkür ediyorum” bunun yanısıra “Engelliler için tekerlerli sandalyeler, baston değnekleri, araç gereçler de fazlasıyla geldi” dedi ve beni uğurlarken “Akın bey, tekerlekli sandalyeye veya engelli malzemesine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız varsa bize yönlendirebilirsiniz” diye ekledi ve kapıdan çıkmadan önce sohbetimizin sonuna geldik ve kendileri bana dedi ki “Ramazandan sonra engelli sivil toplum örgütleri ile buluşalım” ama tabi ki bunu Aile ve Sosyal Politikaların sorumluluğunda yapmak istedi.

Bu arada bir şey söylemem gerekiyor, Vali Yakup Canbolat ile Vali Yardımcıları, kurumlarına sormadan bir şey demiyorlar ve bu durum kurumları onale etmek demektir, yani Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Muammer Doğan ile kararlaştırıp bir kahvaltı ya da bir yemek yenilecek ve engelli dernekleri ile birlikte sohbet edilecek.

18 Mart Gaziler Günü

Bursa Valiliği, 18 Mart Gaziler Günü programını açıkladı ve kendileri her yıl program yaparlar, bunun yanısıra okurlar da kendi aralarında program yaparlar. Benim çocuklarım Doğa Kolejinde okuyor, Doğa Kolejinde 18 Mart etkinlerine katıldık, sanki çocuklar tiyatrocu, o kadar güzel oynadılar ki sizlere anlatmam mümkün değil, bazen yazıyorum ya anlatmak mümkün değil görmek lazım diye, işte Doğa Kolejinde ki o programı görmeniz lazımdı... 

11 Ayın Sultanı Ramazan Geldi

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı geliyor... İnşallah Ramazan’da tüm tutulan oruçlar ve dualarımız kabul olur. 11 Ayın Sultanı Ramazan ayında, bütün sivil toplum örgütleri iftar vermek için adeta yarışırlar ve ben de bu iftar için harcanacak yer ve salon parlararının hesaplanıp depremzedelere gönderilmesi gerektiğini düşüyorum.

Devlet ve Milletimiz, depremzedeler için çok büyük gayretlerde bulundular ama eksiklikleri tamamlamakta zorluk çekilebilir, işte bu Ramazan Ayında iftar için ayrılacak paraları depremzedelere gönderebilirsek daha iyi olur, çünkü orada da insanların yiyecek ve içeceğe çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, Ramazan ayınız mübarek olsun, inşallah bayramlara da ulaşırız.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.