Hava Durumu

Haberdeyiz

Yazının Giriş Tarihi: 18.06.2013 16:51
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.06.2013 16:51

Sevgili okuyucularım, Bursa Hayat Gazetesi’nin Dibay Medya bünyesinde bulunduğu yaklaşık 3 yıl süresince yazılarımı sizlerle buluşturdum. Artık Dibay Medya’nın amiral gemisi olan Haber Gazetesi’nde yazmaya devam edeceğim. Hayat Gazetesi’nin yeni sahiplerine yayın hayatında başarılar dilerim.

***

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte düğünler ve piknikler mevsimi başladı. Geçtiğimiz hafta sonu Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü ile Nilüfer Belediyesi Engelliler Birimi tarafından organize edilen Atatürk Kent Ormanı’ndaki pikniğe bin 300 kişi katıldı. Pikniğe bütün engelli dernek üyeleri ve dernek başkanları katıldı. Piknik çok kalabalık olması nedeniyle bazı aksaklıklar oldu. Ama genel olarak engelli arkadaşlarımız mutlu bir şekilde ayrıldılar. Bu pikniğe Büyükşehir Belediyesi Yazı işleri Kararlar Dairesi Başkanı Neşet Çakmaklı ile Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey katıldı. Ama şurada bir eleştirim olacak. Hafta sonunda bütün milletvekilleri buradayken, sadece CHP’den başka bir ilin milletvekili ve il başkanları katıldı. Kendi ilimizin milletvekilleri olsaydı, daha iyi olmaz mıydı diye sormak istiyorum.

***

Sakatlar Derneği Bursa Şubesi kendi üyeleri ile birlikte Çanakkale gezisi yaparak oradaki tarihi yerleri görme imkânı buldular. Genel olarak iyi ve güzel şeyleri yazarsam insanlar mutlu oluyor. Ama eleştiri yaparsam bu çok sert olarak bana geri dönebiliyor.

Ben sadece gördüklerimi araştırmam noktasında elde ettiğim bilgilerimi siz sevgili okuyucularımla paylaşıyorum. Benim amacım insanlar birbirlerini sevsin ya da sevmesin belli amaçlar için ortak hareket edilmesi gerekir. Çünkü bir elin nesi var, iki elin sesi var. Şehir dışına giden kişiler orada neler olup bittiğini inşallah ilk toplantıda bize anlatırlar. Bu arada Bursa’da 65 engelli derneği ve 70’i aşkın rehabilitasyon merkezi var. Bunlar birlikte proje üretse daha iyi olur. Ama bizler toplantıdan öteye geçemiyoruz.

Geçtiğimiz hafta Samanlı’da bulunan Zeki Zorlu Engelliler Okulunda özel eğitim şenliği oldu. Bu şenliğe Milli Eğitime bağlı tüm engelliler okulları katıldı. Ben Vali Şahabettin Harput’a özel eğitim şenlikleri bir şenlik havasında geçsin demiştim ama galiba geç kaldığım için olmadı. İnşallah şenlikler önümüzdeki yıllarda şenlik havasında yapılır.

***

Öğretim yılı sonu dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Türkiye genelinde 8 Mayıs 2012 itibariyle 22 bin 347 engelli vatandaşın halk eğitim merkezlerinin açtığı kurs ve kurs dışı etkinliklerden yararlandığını bildirdi. Önümüzdeki günlerde Bursa da ki özel eğitimle ilgili bilgi vereceğim.

Bu günden itibaren yine Haber Gazetesinde haftada 2 kez yazacağım. Yeni dönemimiz hepimiz için hayırlı uğurlu olsun diyorum.ter

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.