Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Saç ekiminde PRP fark oluşturuyor

Dr. Emrah Çinik, Prp’nin Saç Ekiminde Fark Oluşturduğunu Söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2016 10:23
Haber Güncellenme Tarihi: 01.08.2016 10:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursahaber.com/
Saç ekiminde PRP fark oluşturuyor
Dr.Emrah Çinik, PRP’nin saç ekiminde fark oluşturduğunu söyledi.
Saç Ekimi ve PRP uygulamasının son yıllarda FUE ile yapılan işlemlerde tek seansta yüksek sayıda saç kökü nakli memnuniyet verici sonuçlar sağladığını ve kısa sürede saç ekimi yoğun talep edilen bir uygulama haline geldiğini belirten Dr.Emrah Çinik, “PRP(Platelet Rich Plazma) doku iyileşmesindeki rolüyle bir çok tıp dalında tedavilerdeki yerini almıştır. Özellikle doku yaralanmalarında örneğin futbolcuların diz sakatlıklarında dokuyu normalden 2 kat hızla iyileştirmesi dikkat çekmiştir. PRP içerisindeki faktörler, uygulandığı hasarlı dokudaki kök hücrelerini uyarır ve canlandırır. Bu uyarı sayesinde vücut kendi yenilenme mekanizmalarını harekete geçirir” diye konuştu.
Dr.Emrah Çinik, PRP’nin saç ekimi işleminde, 4 önemli alanda avantaj sağladığını ifade ederek şunları söyledi; “Alınan Saç köklerinin ekilmesine kadar geçen sürede (2-3 saat), en doğal ortamda daha canlı kalması ve zarar görmemesi; Saç alınan bölgelerin daha hızlı iyileşmesi; Bölgedeki ince ve cansız tüy şeklindeki saç köklerini uyararak canlandırması. Yeni ekilen saç köklerinin, ekildikleri dokuya daha hızlı uyum sağlaması
Saç ekiminde uzun yıllardır çözülemeyen en önemli problem ekilmek üzere çıkarılan saç köklerinin canlılığını yitirmeden ve zedelenmeden tekrar ekilmesidir. Uzun süre dışarıda bekletilen saç kökleri doğala en uygun ortamda bekletilirse canlılığını korur.
PRP kullanımının en önemli avantajı ekilmek üzere toplanan saç köklerinin en doğal ortamda bekletilmesidir. Böylelikle saç kökleri uzun süre nemli kalır,oksijenlenir ve vücudun doğal asit alkali dengesinde saklanmış olur.
PRP içerdiği 7 ana kök hücre uyarıcı büyüme faktörü ile hem dış ortamda saç kökünün sağlam kalmasını sağlamakta hem de ekildiği yerde içerdiği yeni mikrodamar oluşturucu büyüme hormonuyla kısa sürede saç köklerinin oksijen ve besin alımını sağlamaktadır.
PRP ayrıca ekim yapılan bölgede seyrek ve cansız tüy şeklinde saçlar mevcutsa bu saçların da canlanmasına ve uzamasına yardım etmektedir.
Bunun yanı sıra PRP sizin kendi kanınızdan elde edildiği için herhangi bir yan etkisi yoktur ve allerji yada herhangi bir reaksiyona neden olmaz. Bu nedenle yüksek güvenlikle ve rahatlıkla herkeste kullanılabilmektedir.
Merkezi Amerika’da bulunan Uluslararası Saç Cerrahları Birliği(www.ishrs.org) yayınladığı bilimsel çalışma ile saç ekim işlemi esnasında PRP’nin kullanılmasını tavsiye etmektedir. Ülkemizde de bir çok estetik uygulama ve saç problemlerinde PRP kullanılmaktadır.”
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.