Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mustafakemalpaşa’lı Gençler Ankara’da

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, 40 öğrenciyi ve öğretmenleri ile Ankara Kahramankazan'da bulunan Türk Havacılık ve Uzay Sanayi'ni ziyaret etmeleri için teknik bir gezi organize etti.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2024 14:32
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2024 14:32
Kaynak: (BÜLTEN)
Mustafakemalpaşa’lı Gençler Ankara’da

Başkan Erdem’in destekleriyle gerçekleştirilen anlamlı gezi, gençlere ilham kaynağı olurken, bilgi dolu bir hafta sonu geçirmelerine olanak sağladı.

Başkan Erdem, gençlerin eğitim ve teknolojik gelişime katkı sağlamak için bu tarz kreatif çalışmalara destek verdiğini belirtti.

Gezide öğrenciler helikopter, uçak, İHA, uzay sistemleri, yeni projeler ve hava aracı yapısalları stantlarını ziyaret ederek, TUSAŞ'ın ileri teknolojilerini yakından inceleme fırsatı buldular. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin özgün ürünlerinin uçuş gösterilerini izleyen öğrenciler, bu sayede unutulmaz anlar yaşadılar.

Türkiye’nin en büyük projelerine imza atan mühendislerle tanışma ve onların bilgi birikimlerinden yararlanma şansı bulan öğrenciler, Yetenek Programları ve Yetenek Kazanımı stantlarında, TUSAŞ'ta kariyer ve yaşam hakkında bilgi alarak sorularına yanıt buldular.

Havacılık ve uzay alanlarına yönelik hazırlanan birçok deneyim alanını keşfeden öğrenciler, bu sayede gelecekteki kariyer hedefleri için önemli bilgiler edinmiş oldular.

Kaynak: (BÜLTEN)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.