Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YAPİDER’den Vali Demirtaş’a Ziyaret

Yatırım Profesyonelleri ve İşbirliği Derneği (YAPİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Sevcan İlici ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Derneğin 1. Genel Kurulunun ardından protokol ziyaretleri kapsamında Bursa Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 16.05.2024 11:18
Haber Güncellenme Tarihi: 16.05.2024 11:18
Kaynak: (BÜLTEN)
YAPİDER’den Vali Demirtaş’a Ziyaret

Ziyarette, Vali Demirtaş’a YAPİDER’in kuruluş amaçları hakkında bilgiler veren Başkan Sevcan İlici, “Gayrimenkul danışmanlığında bir ‘uzmanlık merkezi’ olarak kurulan YAPİDER, yatırımcılarla deneyimli danışmanları buluşturup, alanında referans gösterilen bir kurum olma hedefiyle kuruldu. Bursa merkezli olarak kurulan YAPİDER, Bursa ekonomisi ve ülke ekonomisinin yanı sıra sektörümüze güç katacaktır” dedi.

İnşaat ve gayrimenkulün 250 yan faaliyet alanına ve 6 milyon çalışana sahip dev bir sektör olduğunu söyleyen YAPİDER Başkanı Sevcan İlici, “Bu devasa sektörün en önemli paydaşlarından biri de profesyonel gayrimenkul danışmanları, yani yatırım profesyonelleridir. Biz Meslektaşlarımızla aynı çatı altında buluşarak, sektörümüzün sorunlarına çözümler üretmek, gayrimenkul danışmanlığının nitelikli ve bilgili kişiler tarafından yapılmasını sağlamak amacındayız. Sektörümüzün, kamu nezdinde ve tüm platformlarda hak ettiği şekilde temsil edilmesi ve mesleki haklarının daha iyi korunması ve savunulması gerektiğine, ayrıca mesleğimizin saygınlığının ancak böyle artabileceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Mahmut Demirtaş’a YAPİDER’in önümüzdeki döneme ilişkin hedeflerini de sunan Başkan Sevcan İlici şunları söyledi: “Biz, mesleğimizin standartlarının gelişmesini sağlamayı, mesleğimize  dair eğitimler vererek mesleğimizin gelişmesine destek olmayı, sektörümüzün büyümesini ve gelişmesini sağlamayı, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi meslektaşlarımıza hak ettiği saygınlığı kazandırmayı, işbirliklerini arttırmayı, meslektaşlarımız, gayrimenkul yatırımcıları, gayrimenkul sektörüyle ilgilenen ve bağlantılı firma ve kuruluşlara yönelik sektörel buluşmalar düzenlemeyi, başta üniversiteler olmak üzere ilgili eğitim kurumlarıyla işbirlikleri yapmayı, yayınlar hazırlayarak doğru ve güncel bilgilendirmeleri kamuoyuna sunmayı, uluslararası gelişmeleri takip ederek sektörümüzle paylaşmayı hedefliyoruz.”

Yatırım Profesyonelleri ve İşbirliği Derneği Yönetim Kurulunu ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade eden Bursa Valisi Mahmut Demirtaş da YAPİDER Başkanı Sevcan İlici ve Yönetim Kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: (BÜLTEN)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.