Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kızılay’ın iyilik ordusu bayramlıklarla yüzleri güldürüyor

Yardımseverlerin zekat, fitre, fidye, gıda, aşevi bağışlarıyla ailelerin yanında yer alan Kızılay, hazırladığı 345 bin kişilik bayramlık yardımını, Kızılay Butikler aracılığıyla ve gönüllüleriyle ulaştırarak bayram öncesi yüzleri güldürdü.

Haber Giriş Tarihi: 07.04.2024 10:36
Haber Güncellenme Tarihi: 07.04.2024 10:36
Kaynak: İHA
Kızılay’ın iyilik ordusu bayramlıklarla yüzleri güldürüyor

İhtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak isteyen hayırseverleri “Bu Ramazan Sensiz Olmaz” diyerek Ramazan Kampanyası'nda buluşturan Kızılay, gıda, sıcak yemek ve maddi destekleriyle hanelere destek oldu. Kızılay, Ramazan yardımları planlamasında belirlediği 117 milyon liralık bayramlık hediyelerini ise 345 bin kişiye ulaştırdı.

Bayramlık giyim paketlerine ek kızılay butiklerde de yoğun mesai
Kızılay, bir yandan bayram öncesinde hazırladığı giyim yardımlarını gönüllüleriyle ailelere ulaştırırken bir yandan da yıl boyunca hizmet veren Kızılay Butikleri aracılığıyla da ihtiyaç sahiplerinin kendi ihtiyaç duydukları kıyafetleri yine kendi beğenileri doğrultusunda seçerek ücretsiz olarak almalarına imkan sağlıyor. Sosyal incelemeler sonrası belirlediği ihtiyaç sahiplerine Kızılay Kadın, Genç Kızılay, Kızılay Engelsiz üyeleri, Şubeleri ve gönüllüleriyle Ramazan yardımlarını ulaştıran Kızılay, ailelere hayırseverlerin bağışlarını ulaştırmaya devam ediyor.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.