Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Erdek'te Kurban Bayramı tatili yoğunluğu

Balıkesir’in turizm beldelerinden olan Güney Marmara Bölgesinden Erdek’te Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

Haber Giriş Tarihi: 18.06.2024 17:25
Haber Güncellenme Tarihi: 18.06.2024 17:25
Kaynak: İHA
Erdek'te Kurban Bayramı tatili yoğunluğu

Güney Marmara Bölgesinin tatil beldesi olan Erdek’te işletmeler bayramı yoğun geçiriyor. Bayramın gelmesiyle plajlarda ve otellerde doluluk oranı neredeyse yüzde 100'e yaklaştı.
İlçe merkezindeki Çuğra ve Kurbağalı plajları tatilcilerle doldu. Aynı zamanda da Kapıdağ Yarım Adası’nda İlhanlar, Turanköy, Ocaklar sahilleri de hınca hınç doldu. Erdek'in girişinden ilçe merkezine kadar Adnan Menderes Caddesi'nde uzun araç kuyrukları oluştu. Bandırma-Erdek kara yolunda da zaman zaman araç yoğunluğu meydana geldi. Tatilini denize girerek ve güneşlenerek geçirmek isteyenlerin yanı sıra deniz aktivitelerine katılanlar da oluyor.
Tatilciler denize girme, güneşlenme ve deniz aktivitelerine katılma imkanı buluyor. Erdek'ten Marmara ve Avşa Adası'na gitmek isteyen vatandaşlar ise feribot firmalarının ek seferlerinden faydalanıyor. Yoğun olarak Bursa ilinden gelen tatilciler, Erdek’in eşsiz güzel koylarında kimi karavanları ile kimisi ise çadırlarını kurarak 9 günlük bayram tatilini dolu dolu geçirme fırsatı buluyor.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.