Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington’da icra edilecek NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere 9-11 Temmuz 2024 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret edecek.

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2024 19:16
Haber Güncellenme Tarihi: 08.07.2024 19:16
Kaynak: İHA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye gidecek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, NATO’nun 75’inci kuruluş yıl dönümüne tekabül eden zirvede; İttifak coğrafyasına yönelik meydan okumalar ve riskler karşısında teşkilatın, caydırıcılık ve savunma alanındaki gayretleri ile Ukrayna’daki durum ve bu ülkeye yönelik destek hakkında görüş alışverişinde bulunulacağı belirtildi.

İttifak’a yönelik temel tehditlerden terörizmle mücadele konusunda atılan adımların da zirve gündeminde yer alacağı belirtilen açıklamada, "NATO’nun Asya-Pasifik bölgesindeki ortakları Avustralya, Japonya, Güney Kore ve Yeni Zelanda’nın liderleri, Ukrayna Devlet Başkanı ve Avrupa Birliği temsilcileri de ilgili oturumlara iştirak edeceklerdir "denildi.

Ayrıca açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zirve marjında katılımcı bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmelerinin öngörüldüğünü belirtildi.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.