Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Celil Çolak: “7/24 kreş ve bakımevlerini hizmete açacağım”

Cumhur İttifakı AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Çolak, hayata geçirmeyi amaçladıkları projeleri hazırlarken sağlık sektöründe çalışan annelerin taleplerinin göz ardı edilmediğine dikkat çekerek; “7 gün 24 saat hizmet verecek olan kreş ve bakımevi projesini hazırladık. Çalışan anne ve babaların vardiya sistemlerine uygun olarak hizmet sunacak 7/24 kreş ve bakımevlerini Nilüfer’in tamamında yaygın hale getireceğiz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2024 14:40
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2024 14:40
Kaynak: (BÜLTEN)
Celil Çolak: “7/24 kreş ve bakımevlerini hizmete açacağım”

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün "Yarınlara Işık Ol Projesi" kapsamında hastanelerde uzun süreli tedavi nedeniyle yatan çocukların eğitimlerine yönelik hayata geçirdiği; “Hastane Sınıfı”nda eğitim gören çocuklar, anlamlı etkinliğe imza attılar. 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Bursa Şehir Hastanesi’nde “Benim Kahramanım” temasıyla açtıkları resim sergisinde çocuklar, gönül dünyalarını tuvale yansıttıkları resimleri sanatseverlerin beğenisini sundu.

“HEKİMLİĞİN ÖZÜ KARŞILIKSIZ FEDAKÂRLIKTIR”

Resim sergisinin açılış töreninde konuşan Cumhur İttifakı AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak,

varlığına kutsallık atfedilen yegâne mesleğin hekimlik ve sağlık çalışanlarının olduğunu belirtti. Çolak; “Hekimliğin özü, insana karşılıksız ve beklentisiz hizmet, fedakârlıktır. Zaman mefhumu gözetilmeksizin kapısı çalınan, hastasının ıstırabını dindirmeden mesaisini bitirmeyen sağlık çalışanlarımız için bu bir meslek değil, bir yaşam biçimidir” diye konuştu.

“EN BÜYÜK YATIRIM SAĞLIK YATIRIMIDIR”

İnsana en büyük yatırımın sağlık alanında yapılan yatırımların olduğuna dikkat çeken Çolak, “Nilüfer belediye başkan adayı olarak çıktığım bu yolda, ben ve arkadaşlarım bu gerçeğin farkındayız. Bunun bilinci içerisindeyiz.  Nilüfer’e yönelik atılacak her adımda sağlık hizmetlerini öncelikli olarak değerlendiriyoruz. Sağlık alanındaki hizmetleri mümkün olduğunca arttırarak sürdürme kararlılığındayız. Çünkü, insan sağlığı her şeyin üzerindedir” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIK ÇALIŞANI ANNELERİN TALEPLERİNE KULAK VERDİK”

Hayata geçirmeyi amaçladığı projeleri hazırlarken, sağlık sektöründe çalışan annelerin talep ve isteklerinin de göz ardı edilmediğinin altını çizen Çolak konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Sağlık çalışanı annelerin taleplerine kulak verdik. 7 gün 24 saat hizmet verecek olan kreş ve bakımevi projesini hazırladık.  Tüm çalışan anne ve babaların vardiya sistemlerine uygun olarak hizmet sunacak 7/24 kreş ve bakımevlerini Nilüfer’in tamamında yaygın hale getireceğiz. İlkokul öğrencilerinin servis ücretlerine belediye olarak önemli oranda katkı sağlayacak, ailelerin ekonomilerine doğrudan destek olacağız. Öğrencilerimizin kitapları devlet tarafından verirken bizde kırtasiye ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayacağız. Eğitime yönelik projelerimiz arasında, ‘Nilüfer Enderun Mektebi’ de yer alıyor. İlçe genelinde tüm okullar taranarak üstün zekalı çocuklarımızı tespit edeceğiz. Bu eğitim merkezimizde uygulayacağımız özel eğitim programlarıyla hızlı öğrenme yetenekleri, yaratıcı düşünme becerileri ve derinlemesine analiz yeteneklerini öne çıkaracağız.  Tüm bu çalışmalar hep çocuklarımızın daha iyi ve daha güzel yarınlarını hazırlamak için. Diliyorum ki; çocuklarımızın gözlerindeki ve yüreğinizde sevgi pırıltısı hiç kaybolmasın.”

Protokol konuşmalarının ardından Cumhur İttifakı  AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Sevgi Harorlu, Bursa Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı  Emine Büküm resim sergisinin açılış kurdelesini birlikte kestiler.

Kaynak: (BÜLTEN)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.