Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Beyşehir’de çiftçiler yağmur duasına çıktı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde ilkbahar mevsiminin gelmesine rağmen artan kuraklık endişeleri üzerine çiftçiler yağmur duasına çıkmaya başladı.

Haber Giriş Tarihi: 28.04.2024 14:39
Haber Güncellenme Tarihi: 28.04.2024 14:39
Kaynak: İHA
Beyşehir’de çiftçiler yağmur duasına çıktı

Beyşehir’de geçen hafta Sadıkhacı, Bayavşar ve Üzümlü mahallelerinde yapılan yağmur dualarından sonra bugün de Karaali ve Avdancık Mahallesi’nde üreticiler ve mahalle sakinleri düzenlenen yağmur duasında bir araya geldi. Karaali Mahallesi’nde Karaali Tekkesi mevkiinde düzenlenen yağmur duasında çiftçiler ve mahalle sakinleri rahmet için ellerini semaya açtı. Yağmur duasına, Karaali Mahallesi Muhtarı Muhammed Çöklü, Beyşehir Belediyesi meclis üyeleri, mahalle sakinleri, çiftçiler katıldı. Duanın ardından katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.
Öte yandan, Avdancık Mahallesi’nde de yağmur duası programı düzenlendi. Yerleşim merkezindeki meydanda kılınan öğle namazını müteakip mahalle sakinleri ve üreticiler yağmur duası yaptı. Katılımcılara dua sonrasında yemek ikram edildi. Programa, Avdancık Mahallesi Muhtarı Mehmet Arkan, mahalle sakinleri, çiftçiler ve davetliler katıldı.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.