Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ARSİYAD Artvin Kültürevi için imzalar atıldı

Artvinli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ARSİYAD) Başkanı Erdinç Acar, Yönetim Kurulu olarak bu döneme ilişkin en önemli hedefleri durumundaki ARSİYAD Artvin Kültürevi için yer tahsisinin yapıldığını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2024 17:15
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2024 17:15
Kaynak: (BÜLTEN)
ARSİYAD Artvin Kültürevi için imzalar atıldı

ARSİYAD Başkanı Erdinç Acar, Nilüfer Belediyesi ile devam eden görüşmelerinin olumlu sonuçlandığını ve yasal prosedür sonucu Nilüfer Ticaret Merkezi sınırları içinde yer alan 2 bin 500 metrekarelik arsanın 15 yıllığına kiralanarak kullanım hakkını elde ettiklerini söyledi.

Açıklamasında, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e teşekkür eden ARSİYAD Başkanı Erdinç Acar, “Yönetim Kurulumuz olarak bu dönemde en önemli hedefimiz durumundaki ARSİYAD Artvin Kültürevi’ni hayata geçirmek için çok önemli bir aşama kaydettik. Planları hazır olan ARSİYAD Artvin Kültürevi’nin temelini bir an evvel atarak inşaatı da kısa sürede bitirmek istiyoruz” dedi.

20. yılını geride bırakan ARSİYAD’ın büyük bir hayalinin gerçekleşeceğini sözlerine ekleyen Başkan Erdinç Acar, “ARSİYAD olarak biz büyük bir aileyiz. Dolayısıyla, ‘birlikten kuvvet doğar” sözünden yola çıkarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ARSİYAD Artvin Kültürevi’nin yapımında da üyelerimizin desteğini alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Mimar Nizamettin Kaya’nın mimari çalışmasını hazırladığı proje tamamlandığında 2 bin 500 metrekare üzerinde 2 katlı, bodrum kat dahil toplam 560 m2 içerisinde restorant ve Artvin yöresel ürünleri satış yeri, Artvin Müzesi, toplantı salonu ve çok amaçlı salon ile Yönetim ofisi yer alacak.

Kaynak: (BÜLTEN)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.