Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Sözcüsü Çelik: "İsrail, acil ateşkes kararının gereğini derhal yerine getirmeli"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "İsrail, uluslararası toplumun ortaya koyduğu iradeye uymalı; acil ateşkes kararının gereğini derhal yerine getirmeli ve Gazze’ye insani erişim sağlanmalıdır" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.03.2024 21:33
Haber Güncellenme Tarihi: 25.03.2024 21:33
Kaynak: İHA
AK Parti Sözcüsü Çelik: "İsrail, acil ateşkes kararının gereğini derhal yerine getirmeli"

AK Parti Sözcüsü Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İsrail, uluslararası toplumun ortaya koyduğu iradeye uymalı; acil ateşkes kararının gereğini derhal yerine getirmeli ve Gazze’ye insani erişim sağlanmalıdır. Gelinen noktada artık Filistin meselesi çözülmeden bölgemizde kalıcı bir barışın tesis edilmesinin imkanı olmadığı açıkça ortadadır" dedi.

Sözcü Çelik, "Dolayısıyla BMGK’da ortaya konulan mevcut kararlılığın devam etmesini ve kalıcı barışın tesis edilmesi noktasında irade gösterilmesini destekliyoruz. Gazze'de acilen ateşkes sağlanması karar tasarısının BM Güvenlik Konseyi'nde kabul edilmesi, Filistin’de akan kanın durması yolunda ümit veren bir gelişmedir. Kuşkusuz bu karar, başta küresel vicdanı temsil eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere küresel vicdana kulak veren liderlerin yürüttükleri yoğun diplomasinin sonucudur. Bu kararın en kısa zamanda ‘kalıcı’ bir ateşkese yol açması gerektiğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.