Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Hicks:

Amerika Birleşik Devletleri Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Yüzbaşı Greg Hicks, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford’un Türkiye’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen darbe girişimini en güçlü şekilde kınayacağını söyledi.ABD...

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2016 16:15
Haber Güncellenme Tarihi: 01.08.2016 16:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursahaber.com/
Amerika Birleşik Devletleri Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Yüzbaşı Greg Hicks, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford’un Türkiye’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen darbe girişimini en güçlü şekilde kınayacağını söyledi.
ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph F. Dunford Jr. adına ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Yzb. Greg Hicks açıklama yaptı.
Hicks, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph F. Dunford Jr’nin, İncirlik Hava Üssü’nde görevli ABD’li personeli ziyaret etmek ve görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye’ye geldiğini hatırlatarak, Genelkurmay Başkanı Dunford, ziyareti kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile de bir araya geleceğini ifade etti. Hick, Orgeneral Dunford görüşmelerinde, "Türkiye’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen darbe girişimini en güçlü şekilde kınayacak; IŞİD’e karşı mücadele kapsamında İncirlik’ten gerçekleştirilen koalisyon operasyonlarının simgelediği bölgesel güvenliğe ilişkin güçlü ortaklığımızın ve Türkiye’nin hem IŞİD karşıtı koalisyona hem de NATO ittifakına katkılarının önemini bir kez daha vurgulayacak" ifadesini kullandı.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.