Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kültür Okulları Ünlü Psikolog Yazar Beyhan Budak’ı Konuk Etti

Özel Kültür Okulları, EDUTALKS Eğitim Konuşmaları kapsamında düzenlediği ‘Kültür'le Gelişim Seminerleri’ programında Psikolog Yazar Beyhan Budak’ı ağırladı.

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2024 10:51
Haber Güncellenme Tarihi: 02.05.2024 10:51
Kaynak: İHA
Kültür Okulları Ünlü Psikolog Yazar Beyhan Budak’ı Konuk Etti

Özel Kültür Okulları Özlüce Kampüs’teki programa konuşmacı olarak katılan Psikolog Yazar Beyhan Budak, “Zor Zamanlar İçin Psikolojik Açıdan Güçlü Çocuklar Yetiştirmek” konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Anne ve babaların bilinçli ebeveynler olmak için gösterdiği çabanın kendisi adına geleceğe daha umutla bakmasına yardımcı olduğunu söyleyen Beyhan Budak, “Yetişkinlerin dünyayı değerlendirme şeklinin önemli bir kısmı çocukluk çağındaki deneyimler neticesinde gelişiyor. Eleştiriler yapıcı olsa bile her zaman takdir ve teşekkürle dengelenmelidir. Aksi takdirde, haklı eleştiriler bile yıkıcı olabilir” dedi.

Öz güvenli çocuk yetiştirmek adına bazen çocuk gelişimi açısından önemli hatalar yapılabildiğine dikkat çeken Psikolog Yazar Beyhan Budak, “Ben değil biz diyebilen çocuklar yetiştirmeliyiz. Çocuğun sağlıklı bir benlik algısı geliştirebilmesi için toplumun diğer üyelerine yardım etme becerisini geliştirmek önemlidir. Bu şekilde çocuğun bu dünyadaki yerini ve anlamlı yaşamı anlamasını kolaylaştıracaktır” diye konuştu.

Ebeveyn olarak yapılan davranışların geleceğin yetişkinlerinin sağlıklı ya da sağlıksız bir ruh haline sahip olacağını belirleyen en önemli şeylerden biri olduğunu da belirten Beyhan Budak, hayatta her zaman zorlukların olabileceğini ve yaşanan mücadelenin önemli olduğu çocuğa ne kadar aktarılırsa, çocuğun ilerleyen yaşlarda hayatın zorluklarına karşı daha esnek olacağını sözlerine ekledi.

Program sonunda Özel Kültür Okulları Ortaokul Müdürü Esra Öz Kabak, katılımlarından dolayı Psikolog Yazar Beyhan Budak’a teşekkür ederek günün anısına hediye verdi.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.