Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

BUÜ’nün “Ufuk Avrupa Projesi” başarısı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ortaklığında Ufuk Avrupa (Horizon Europe)HORIZON-CL6-2024-CIRCBIO-01 çağrısı çerçevesinde sunulan “VERNE-Theone-stop-shop of accessiblecircularsolutionsforsustainabletourism” projesi, yaklaşık 5 milyon euro tutarında destek almaya hak kazandı.

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2024 12:56
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2024 12:56
Kaynak: İHA
BUÜ’nün “Ufuk Avrupa Projesi” başarısı

Yürütücülüğünü İspanya’dan PNO INNOVATION SL’in gerçekleştireceği projede;İspanya, Danimarka, İrlanda, Almanya, İtalya, Finlandiya, Avusturya,Slovenya ve Yunanistan’dan toplam 15 üniversite ve kuruluşun görev yapacak.
Türkiye’den sadece BUÜ’nün yer aldığı, turizm destinasyonlarının sürdürülebilir ve döngüsel modellere geçişini hızlandırmayı amaçlayan VERNE projesinin, sürdürülebilir turizm alanına büyük katkılar sunması bekleniyor.
Proje kapsamında, BUÜ öğretim üyelerinden Prof.Dr.Aylin Poroy Arsoy, Prof.Dr.Çağatan Taşkın, Prof.Dr.Nuran Bayram Arlı, Doç. Dr. Mehlika Saraç, Dr. Öğr. Üyesi Alp Aytaç ve Öğr.Gör. İsmail Çakmak araştırmacı olarak görev yapacak.VERNE projesi çerçevesinde, yine aynı araştırma ekibinin BUÜ koordinatörlüğünde yürüttüğü REMODEL projesinin çıktılarından da büyük ölçüde yararlanılacak.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.