Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bursa Öğretmen Akademileri başlıyor!

Millî Eğitim Bakanlığı'nın öncülüğünde hayata geçirilen 'Öğretmen Akademisi' Bursa’da başlıyor.

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2024 10:37
Haber Güncellenme Tarihi: 04.02.2024 10:37
Kaynak: (BÜLTEN)
Bursa Öğretmen Akademileri başlıyor!

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde Bursa Öğretmen Akademisi'ni hayata geçiriyor.

'Bursa Öğretmen Akademisi' çalışmaları kapsamında, resmi ve özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve eğitim yöneticileri, alanında uzman isimlerle bir araya gelecek. Akademide; edebiyat, müzik, sanat, spor, şehir ve kültür, matematik, inovasyon ve teknoloji, teknik akademi, köy akademisi gibi birbirinden farklı başlıklar ele alınacak. Öğretmen ve yöneticilerimizi alanında uzman isimlerle buluştururken, şehrin kültür aktarımına fırsat verecek gezi ve faaliyetler de düzenlenecek.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu Bursa Öğretmen Akademileri ile ilgili olarak şöyle konuştu; “Bakanlığımızın öncülüğünde başlattığımız ‘Bursa Öğretmen Akademileri’, Bursa’daki öğretmenlerimize, Ulu Şehir Bursa’mızın maziden atiye sosyal, kültürel, sanatsal geleneklerinin önde tutularak aktarımının yapılacağı ve bu anlamda şehrin duayen isimleri ve akademisyenleri ile buluşacakları bir alan açacaktır.  Yaşadığı şehrin kültürünü deneyimleyerek öğrenen öğretmenlerimiz için, bilgi birikimlerini, şehrin kültürel mirası ve zenginlikleriyle birleştirebilen etkinlikler düzenlemek, bu vesile ile sınıflarına taşıyacakları kültürel aktarımın, eğitim öğretimin kalitesini arttıracağına inanıyorum.”

Kaynak: (BÜLTEN)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.