Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Netanyahu ile Gantz arasında “ABD ziyareti” krizi devam ediyor

İsrail medyası, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Savaş Kabinesi Üyesi Benny Ganzt arasında yaşanan “onayı alınmamış ABD ziyareti” krizinde İsrail’in Washington Büyükelçiliğinin söz konusu ziyareti organize etmemesi yönünde bilgilendirildiği, İsrail'in ABD Büyükelçisi Michael Herzog’un da Gantz’ın görüşmelerinde olmayacağını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2024 11:24
Haber Güncellenme Tarihi: 03.03.2024 11:24
Kaynak: İHA
Netanyahu ile Gantz arasında “ABD ziyareti” krizi devam ediyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Savaş Kabinesi Üyesi Benny Ganzt arasında “onayı alınmamış ABD ziyareti” krizi yaşanıyor. İsrail medyası, Gantz’ın Başbakan Netanyahu’nun onayını almadan ABD ziyareti planlamasının ardından ikili arasında gerginlik yaşandığını duyurdu. Gantz’ın ABD ziyaretinin Netanyahu’yu kızdırdığını yazan İsrail medyası, haberlerinde Netanyahu’nun “yalnızca bir başbakan var” dediğini aktardı. Gantz’ın ABD ziyaretinin ardından Londra’ya geçeceği ifade edildi.
İsrail devlet televizyonu KAN ise, İsrail’in Washington Büyükelçiliğinin ise söz konusu ziyareti organize etmemesi yönünde bilgilendirildiğini duyurdu. Haberde ayrıca İsrail'in ABD Büyükelçisi Michael Herzog'un da ziyarette yer almayacağı belirtilirken, talimatın nereden geldiği açıklanmadı.

Gantz-Harris görüşmesi
Ülkede yeni tartışmaların fitilini ateşleyen Gantz’ın ABD ziyareti çervesinde ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile görüşmesi bekleniyor. Görüşmenin yarın gerçekleştirilmesi planlanırken, Gantz’ın ziyareti sırasında ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’la da bir araya gelmesi planlanıyor.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.