Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kremlin: "Ukrayna konferansı içi boş bir faaliyet"

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, İsviçre'nin ev sahipliğinde yapılacak Ukrayna ile ilgili barış konferansının Rusya olmadan zaman kaybı olduğunu belirterek, "Bu tamamen saçma bir faaliyet, boş bir eğlence" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.06.2024 16:23
Haber Güncellenme Tarihi: 04.06.2024 16:23
Kaynak: İHA
Kremlin: "Ukrayna konferansı içi boş bir faaliyet"

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, 15-16 Haziran’da İsviçre’de gerçekleştirilmesi planlanan Rusya'nın davet edilmediği Ukrayna Barış Konferansı'nı değerlendirdi. düzenliyor. Peskov birçok ülkenin konferansa katılmayı reddettiğini belirterek, "Bu tamamen saçma bir faaliyet, içi boş bir eğlence. Ukrayna'yı Rusya'nın katılımı olmadan tartışmak, saçma ve bunun sonuç odaklı olmadığı da açıktır. Bu nedenle birçok ülke zaman kaybetmek istemiyor" diye konuştu.

"Türkiye'nin BRICS'e ilgisini memnuniyetle karşılıyoruz"
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Türkiye'nin Avrupa Birliği'nee alternatif olarak BRICS'e dahil olabileceğine dair ifadelerini de değerlendiren Peskov, "Türkiye gibi önemli ortaklar da dahil komşularımızın BRICS'e yönelik artan ilgisini elbette memnuniyetle karşılıyoruz. Kuşkusuz bu ilgi Rusya'nın dönem başkanlığında yapılacak ve aktif bir şekilde hazırlandığımız BRICS zirvesinin gündeminde yer alacak" dedi.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.