Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İran, Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık büyükelçilerini çağırdı

İran Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya büyükelçileri çağrılarak, Tahran'ın İsrail'e yönelik saldırılarına ilişkin "sorumsuz tutumlarının" sorgulandığı kaydedildi.

Haber Giriş Tarihi: 14.04.2024 16:11
Haber Güncellenme Tarihi: 14.04.2024 16:11
Kaynak: İHA
İran, Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık büyükelçilerini çağırdı

İran’ın gece saatlerinde İsrail’e gerçekleştirdiği misilleme saldırısının yankıları sürüyor. İran’ın misilleme saldırısına Avrupa ülkelerinden kınama gelmesinin ardından İran; Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya’yı "çifte standart" uygulamakla suçladı. İran Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya büyükelçileri çağrılarak Tahran'ın İsrail'e yönelik saldırılarına ilişkin "sorumsuz tutumlarının" sorgulandığı kaydedildi. İran tarafından yapılan açıklamada, "İran'ın siyonist rejime yönelik eylemi, Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51. maddesi uyarınca meşru müdafaa hakkı çerçevesindedir ve Suriye'deki büyükelçilik yerleşkesine yönelik son saldırı da dahil çok sayıda suça yanıt niteliğindedir" denildi.
Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık'ın üyesi olduğu G7 ülkelerinin bugün İran’ın misilleme saldırılarını görüşmek üzere video konferansla bir araya gelmesi bekleniyor.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.