Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AB’den Rusya bağlantılı 4 medya kuruluşuna yaptırım

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, ABD ve AB'nin Kiev'e desteği sürüyor. Avrupa Birliği, Rusya bağlantılı medya kuruluşlarının AB'deki dağıtımını askıya aldı. Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yaptırım karşılığı açıklama geldi.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 22:31
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 22:31
Kaynak: İHA
AB’den Rusya bağlantılı 4 medya kuruluşuna yaptırım

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 2022 yılından bu yana devam ederken, ABD ve AB’nin Kiev’e desteği de sürüyor. Avrupa Birliği tarafından yapılan açıklamada, Rusya bağlantılı Avrupa'nın Sesi, RIA Novosti haber ajansları ile Izvestia ve Rossiyskaya gazetelerinin AB'deki dağıtımının askıya alındığı bildirildi. Açıklamada bu 4 medya kuruluşunun “Rusya'nın Ukrayna'ya karşı yürüttüğü saldırıları gündeme getirdikleri ve bu saldırıların desteklenmesinde etkili oldukları” aktarıldı.
Rusya Gazeteciler Birliği (RUJ) tarafından yapılan açıklamada, yasak “hukuksuz” olarak nitelendirilirken, konunun bir mahkeme tarafından karara bağlanması gerektiği aktarıldı.
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, AB’nin hafta başında yaptırım sinyali vermesinin ardından “Batılılar için yıldırım hızıyla ve son derece acı verici bir şekilde karşılık vereceğiz” açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.