Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yıldırım Belediyesi’nden 50 bin fide

Yıldırım Belediyesi, vatandaşlara sebze ve meyve fideleri dağıttı. 50 bin çilek, domates, süs biberi ve salatalık fideleri Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nda dağıtıldı. Belediye Başkanı Yılmaz, tarımsal üretimin ve gıda güvenliğinin önemini vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2024 14:09
Haber Güncellenme Tarihi: 23.05.2024 14:09
Kaynak: (BÜLTEN)
Yıldırım Belediyesi’nden 50 bin fide

Yıldırım Belediyesi, tarımsal üretimin arttırılması ve sağlıklı gıdaya ulaşma konusunda farkındalık oluşturmak için vatandaşlara sebze ve meyve fideleri dağıttı. Park Bahçeler Müdürlüğü serasında yetiştirilen 50 bin çilek, domates, süs biberi ve salatalıkfidelerinin Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nda kurulan stantlarda dağıtımı gerçekleştirildi.


Yıldırım’da sanayi yatırımlarıyla tarımsal faaliyetlerin birlikte yürütüldüğünü hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Dünyamızın bugün geldiği noktada en fazla konuşulan konuların başında tarımsal üretim ve gıda güvenliği geliyor. Kısa süre içerisinde tarımsal faaliyetler ülkeler için stratejik öneme sahip olacak. Biz de bu konuda farkındalık oluşturmak, hemşehrilerimizi bu yönde teşvik etmek için 50 bin fide dağıtımı gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BÜLTEN)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.