Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Satranç turnuvasında ilk hamle Başkan Aydın’dan

Osmangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bursa Mahalli Okul Sporları Minikler SatrançTurnuvası'nda 182 takım ve bin 92 öğrenci yarıştı. Finalde ilk 4 takım kupa kazanacak, sporcular madalya alacak. Başkan Aydın, öğrencileri destekleyerek mutluluklarını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2024 16:23
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2024 16:23
Kaynak: İHA
Satranç turnuvasında ilk hamle Başkan Aydın’dan

Osmangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ev sahipliğinde Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri’nde düzenlenen 2024 Bursa Mahalli Okul Sporları Minikler SatrançTurnuvası’nda minik öğrenciler kıyasıya yarıştı. 5 gün sürecek satranç turnuvasında 182 takımın katılımıyla bin 92 öğrenci başarı elde edebilmek için ter dökecek. Cuma günü final müsabakalarının yapılacağı turnuvada ilk 4 takıma kupa, başarı elde eden sporcular ise madalya ile ödüllendirilecek.


Spora ve sporcuya her zaman destek olacaklarını ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, “Satranç dünyanın en önemli sporların biri.Bu turnuvanın öğrencilerimizin daha iyi bir yere gelebilecekleri bir başlangıç olmasını diliyorum. Minik öğrencilerimiz çok heyecanlı ve çocuklarımızı mutlu görmek bizi de mutlu ediyor” dedi.


Başkan Aydın, yaptığı başlama hamlesiyle birlikte mücadele eden sporcuları tek tek dolaşarak her birine başarı dileklerini iletti.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.