Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnegöl hayvan pazarına kurbanlık girişleri başladı

Kurban Bayramı öncesi İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarının kapıları açıldı. İnegöl’e ilk kurbanlıklar Erzurum bölgesinden gelirken, hayvan pazarına halk otobüsü seferleri de başladı.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 11:06
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 11:06
Kaynak: (BÜLTEN)
İnegöl hayvan pazarına kurbanlık girişleri başladı

İnegöl Belediyesi’nin Alibeyköy mevkiinde hayata geçirdiği modern hayvan pazarında, Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar gelmeye başladı. Pazara ilk kurbanlıklar Erzurum bölgesinden geldi. Bölgenin en hareketli ve rağbet gören hayvan pazarında yerini alan kurbanlık satıcıları, İnegöl ve çevre şehirlerden vatandaşların kurbanlık almak için gelmesini beklemeye başladı.
Pazara girişte hayvanlar tek tek inceleniyor
Bugün itibariyle kapılarını açan İnegöl Belediyesi hayvan pazarında, kurbanlıklar büyük bir titizlikle incelenerek pazara alınıyor. İlçe Tarım Müdürlüğü ve İnegöl Belediyesi Veteriner Hekimlerinin kontrolünden geçen kurbanlıklar pazar yerine alınıyor. Girişlerin yoğun şekilde devam ettiği pazarda kısa sürede tüm kotraların dolması bekleniyor. Öte yandan hayvan pazarının bayramın son günü olan 19 Haziran’da kapanacağı açıklandı.
Halk otobüsü seferleri başladı
Alibeyköy mevkiinde bulunan hayvan pazarına vatandaşların kolay ulaşım sağlayabilmeleri adına halk otobüsü seferleri de bugün itibariyle başladı. 612-T otobüsleri sabah 08.30 ile akşam 18.00 arasında İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarına ulaşım için hizmet verecek. Otobüs güzergahları ise şöyle: Doğu Garajı, Samda Okulu, Jandarma, Okular Bölgesi, Heykel, Çarşı, Nuri Doğrul (Bankalar Caddesi), Terminal, Ahmet Akyollu Caddesi, Atatürk Bulvarı, Okullar Bölgesi, Afet Evleri, Samda Okulu, Ortaköy Yolu, Hayvan Pazarı, Doğu Garajı. Araç çıkış saatleri ile anlık konumu BURULAŞ Kart Mobil Uygulaması üzerinden takip edilebilecek.

Kaynak: (BÜLTEN)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.