banner298

banner193

banner246

banner254

24.10.2019, 00:02

Bakın 28 Ekim’de neler olacakmış

Gazetelerde ki fal köşelerini okur musunuz?

İtiraf edeyim ben okurdum.

Ta ki o burç yorumlarının ya bir başka gazeteden-kaynaktan arak olduğunu,ya da özellikle mesleğe yeni başlayan muhabirlerin hayal güçlerine ihale edilerek  yazdırıldığını öğrenene kadar.

Şu anda duayen gazeteci diye bildiğimiz kaç köşe yazarı Balık burcunun yükselenini yazıp yorumlamıştır kim bilir.

Burç yorumlarının olmazsa olmazı biraz umut biraz endişe biraz da merak aşılamasıdır.

Bir de eşitlik ilkesi hakimdir burç yorumlarında.

Bugün bir burcun başına kötü şeyler gelme ihtimali varsa yarın o ihtimaller iyiye döner,ama mutlaka bir başka burcun satırlarında kötü ihtimaller yer alır.

Amaç okurun merakını taze tutmaktır.

Ve yazan da bilir okuyanda hepsi son tahlilde palavradır.

Bu güne dek ‘’falımda üç vakte kadar zengin olacaksın yazıyordu,5 vakit geçti hala olamadım’’ diyerek burç yorumcuları hakkında yalan beyanda bulunmaktan dava açana rastladınız mı?

Rastlamadınız.

Çünkü her iki tarafta hayal alış verişi yapar bu yorumlarda. Biri satar  diğeri alır ve yutar. Fal  meselesi de ata yuta devam eder

Fala inanma ama falsız da kalma sözü yerine cuk oturan sözcükler yarışması olsa ilk üçte yer alır.

Gerçi bir ara 13. Burcu dedi birleri de apar topar susturdular. Buluş güme gitti.Gitmeseydi Koçla Boğa,Akreple Yay,Balıkla Oğlak,Teraziyle İkizler, Yengeçle Başak,Aslanla Kova  aynı otobüste kaza geçirmişlercesine birbirlerinin içine gireceklerdi.Üzerlerinde kurgulanan ne tarihlerin ne de saatlerin bir hükmü kalmayacaktı.Allahtan 13.burcu bulanı susturdular da serbest atış zarar görmedi.

Bir de bu burç yorumlarının genişletilerek işin içine gezegenleri filan katıp esrarengiz hale getirenleri vardır.

Kendilerine astrolog derler.

Onlara göre yaptıkları somut bilimdir ama,hiç kimse dediklerinin sonuçlarını irdeleyip işi uzatmadığı için öyle savurur dururlar.

Bu bilim insanlarından(!) birinin dediğine göre

Bakın 28 Ekim’de neler olacakmış?

4. derece Akrep burcunda işin içinde güçlü bir şekilde Uranüs'ün olduğu için, Uranüsyen bir Yeni Ay meydana gelecek,bu Yeni Ay’da, Syrima, Princeps sabit yıldızları etkin olacakmış.

Yaaa…

Haberiniz yok; Uranüsyen bir Yeni Ay meydana gelecek. Dikkat edin lütfen müzisyen değil Uranüsyen.

Peki bu yıldızlar etkin olunca ne olacakmış?

Dünya astrolojisinde Akrep burcunun sembolize ettiği konular  yer altı kaynakları, kimyevi maddeler, kimyasallar, ölümler, mezarlıklar, borçlar, vergiler, petrol, benzin, mafya, gizli örgütler, ülkeler arası mali ilişkiler, kamu güvenliği, suçlar, radyoaktif maddeler, tacizler, tecavüzler, sapıklıklar oldukları için ( Burç değil felaket tellalı; adına boşuna Akrep dememişler)Akrep burcunda gerçekleşecek olan bu Yeni Ay sürecinde suç oranlarında artışlar,özellikle cinsellikle ilgili suçlarda tırmanışlar,hırsızlık haberleri, yasa dışı örgütler, mafyanın işin içinde olduğu konular olabileceği gibi Yeni Ay zamanı ekonomik anlamda kriz yönetimi içinde olunabilecek zamanlar da yaşanılabilir,faiz oranları, vergiler bunların yapılandırılmasına ilişkin bir çok haber yapılabilir, Kimyevi maddelerin bulunduğu fabrikalar, yerler zarar görebilirmiş.(Len miş miş,haber bültenleri zaten bunlarla dolu.Tacizin,krizin haberini vesairesini yapmayanı dövüyorlar yahu)

Bitmedi;

Bu Yeni Aya Uranüs kafa tutmakta olduğu için,(Atarlı gezegen zaar) isyankar gösteriler, grevler, ülkeler arası mali krizler, yaptırımlar, manipüle etme durumları da söz konusu olabilirmiş. Hava yolları ile ilgili problemler, şiddetli kasırgalar, uçak kazaları, korkutan depremlere de dikkat etmek gerekirmiş. (Bütün kabahat Uranüste,halbuki Neptün gibi halim selim bir gezegen olsaydı bu kadar mesele çıkmazdı.Ben bu kabadayı gezegenin profesyonel destek alması gerektiğini düşünenlerdenim.Keskin sirke küpüne zarar di mi ya?)

Diğer yandan uzay ile ilgili bir çok yeni keşif ve araştırma da açıklanabilirmiş bu Yeni Ay ile birlikte. Yeni Ay’ın yöneticisi olan Mars'ın Terazi (Mars boşuna tırsmıyor Uranüsten demek ki) burcunda olması, diplomatik krizleri, geçici barış ve anlaşmaların yapılabileceğini göstermekte olduğundan,özellikle son bir ay içinde gelişen olayların yansımasını önümüzdeki sene Mars Koç burcuna geçtiğinde görülecekmiş.(Mars durumdan yırtmanın yolunu bulmuş zaar;Koçum benim diyerek topu Koç Burcunun kucağına bırakmış.Bu bana yakınlarda bir şeyi hatırlattı ama neyi bulamadım.Ama hiç yabancı gelmedi)Üstüne üstlük bu olayların büyüyebilme olasılığı da çok kuvvetliymiş.Hatta, 2020 haziran ayı ve sonrası oldukça stresli ve problematik(ne demekse artık) olacakmış.(Ülen özellikle 2020 takvimi aradım buldum ve haziranı işaretledim.Hele bi tutmasın seni manşet yapmazsam neyim)

Gördünüz mü neler olacakmış?

Gerçi normal zeka seviyesinde olup azıcık dünyayı ve hayatı izleyen birisi yukarıda sayılan kehanetleri pencereden bakınca da görür ama adı astrolog olmadığı için kimse sallamaz garibi.

Şimdi sıkı durun;

Hani 4. derece Akrep burcunda işin içinde güçlü bir şekilde Uranüs'ün vardı da, Uranüsyen bir Yeni Ay meydana gelecekti,bu Yeni Ay’da, Syrima, Princeps sabit yıldızları etkin olacaktı ya;

İşte bu dehşetengiz durumun ülkemize yansımaları da şöyle gerçekleşecekmiş.

Öncelikle bilinmesi gerekli olan Yeni Ayın ülke haritasında 5. eve denk ( evden kasıt,3+1 salon salomanje değildir herhalde)düşmekte olduğu imiş. 5. ev ülkenin çocuklarnı, sanat yerlerini, parklarını  bahçelerini, şans oyunlarını, sahne işleri yapan kişilerini, eğlence kanallarını işaret ederken,ayrıca Türkiye haritasında Güneş, 5. derece Akrep burcunda yer almaktaymış ki bu Yeni Ay ülke haritasında tam Güneş'in üstünde gerçekleşecek anlamına gelmekteymiş.(Kim demiş,ne zaman demiş,nerede demiş,ne kanıt göstermiş o yok ama)

Bu Yeni Ayda daha çok önemli sanatçılarımız ön planda olacak sanatçıların değerli ödül kazanmaları,(buradan ödüllerin değerli ve değersiz olarak ikiye ayrılabildikleri sonucuna da varılabilir) sanatsal alanda başarılar sağlamaları olası kişilere işaret etmekteymiş.(Hah hedef kitleye sinyal.Malum şarkıcı türkücü takımı pek sever bu fal işlerini.Fal mı ? yok yanlış oldu yorum diyecektim yorum)) Ancak bu süreçte  ülkenin çocukları ile ilgili sürekli sansasyonel yaratacak haberler ortaya çıkabilirmiş.(Çıkmadığı gün mü var?Yiyorsa açsana biraz koyu yorumcu bey) Çocuk sağlığı, çocuk gelişimi, çocuklarla ilgili bizi üzebilecek durumlar oluşabilir,cinsel suçlarda artışlar, tecavüz, taciz hikayelerine ve haberlerine de çok sık rastlayabilirmişiz (Bu güne dek adamın saydığı hiçbir konuda sıkıntı yaşamadığımız için yorumun bu kısmını ayrı bir özen göstererek okuyunuz lütfen)Yine bu süreçte geçmişi çok temiz olmayan, kirli işlere bulaşmış kişilerin ölüm haberleri gelebilirmiş. (Memleketin hali pürmelalini yazmışsın birader yemezler.Bunlar bizim için vaka-i adiyeden)

Özellikle para kaynaklı sıkıntılar, rüşvet olayları, kara para ile ilgili durumlar, bankalarla ilgili ciddi problemler de meydana gelebilirlerken,(daha ne kadar gelebilirlerken ?)sahne alan kişiler, oyuncular, sinema artistleri, sanat konusunda değerli erkek kişilerin vefatları da söz konusu olabilirmiş.(Burada da hedef kitleye merak uyandırma mesajı var di mi uyanık? Ama vefatları erkeklerle sınırlamışsın ya kadın sanatçıların içlerine su serpilmiştir)

Ayrıca. Akrep burcu vergilerle ilgili olduğu için (ilk ortaya atıldığında da vergi kanunu vardı tabii), Yeni Ay etrafında yeni vergi uygulamaları, vergi ile ilgili yaptırımlar, düzenlemeler de söz konusu olabilirmiş.(Senin dünyadan haberin birader.Memlekette bir sallamadan vergi almıyorlar diye burayı Aruba Adası mı sandın)

Bakın bakın bu çok mühim işte;

Astroloğa göre  Petrol, benzin gibi ürünlere de zam gelebilirmiş.(Sen daha lafını bitirmeden kaç zam geldi kim bilir?)

Son tahlilde Türkiye haritasında yükselen ile kuracağı olumlu kontak,(kontakt diyecekmişte dili sürçmüş.Ama iyi de olmuş) halkın üzerinde bir sakinlik, ülkenin hedeflerine ulaşma konusunda azimli ve kararlı olacağına işaret etmekteymiş.

Şimdi artık eminim.

Bu astrolog ya Neptünlü ya Uranüslü.

Bu ne ön görü azizim,bu ne tespit kabiliyeti.

Adam her şeyi biliyor.Her ne kadar olabilir,yapılabilir, gerçekleşebilir diye soyut fiiller kullanıyorsa da bunu onun topu taca atması diye yorumlayanın topu patlasın.

Sadece tevazu gösteriyor hazret.Hani ben demiştim diye sevimsiz olmamak için.

Gerçi saydığı Dünyaya ve Türkiye’ye dair ne varsa artık 3.sayfa haberlerinde bile okuyucu bulamıyor ama olsun kehanet kehanettir.

Yalnız benim hala anlamadığım bir konu var,

 İşkembe-i Kübra gezegeni 6.evreye geçince yeni ayı kırpıp yıldız mı yapıyorlar,yoksa kendi haline bırakıp yaşlanmasını mı bekliyorlar?

Keşke bu konuya da bir açıklık getirseydi.

Ya da en azından sallama vergisi koyulacak mı bari onu söyleseydi.

Ajda Pekkan’ın bir şarkısı vardı;

Fransızcadan uyarlanmıştı hani hatırladınız mı?

Nedense burç murç astroloji medyum filan deyince hemen o şarkı gelir aklıma.

Hatırlayan söylemesin,bıraksın fal avenesi kendileri bilsin…

Ha bu arada 28 Ekim’e dikkat.

Şunun şurasında üç beş gün kaldı,

Alın önlemlerinizi,

Tutar mutar maazallah…

Yorumlar (0)
banner276
banner299
19
kapalı
banner282
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 03:30
Güneş 05:28
Öğle 13:11
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:32
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30