Kozan Belediyesi 'Aile İçi İletişim' semineri düzenledi

18 Kasım 2013 Pazartesi 10:44
Bu haber 266 kez okundu

Adana'nın Kozan Belediyesi tarafından, SODES "Düşler Âlemi" projesi kapsamında “Aile İçi İletişim” konulu bir seminer düzenlendi. Kişisel gelişim uzmanı Rabia Sağlam, anne ve baba ile çocuklar arasındaki etkili iletişim kuralları,...

Kozan Belediyesi 'Aile İçi İletişim' semineri düzenledi
Adana'nın Kozan Belediyesi tarafından, SODES "Düşler Âlemi" projesi kapsamında “Aile İçi İletişim” konulu bir seminer düzenlendi. Kişisel gelişim uzmanı Rabia Sağlam, anne ve baba ile çocuklar arasındaki etkili iletişim kuralları, etkili bir iletişimin neden gerekli olduğu konusunda bilgi verdi.

İnsanların kendileriyle kurduğu iç iletişime değinen Sağlam, “Eğer insanlar iç dünyalarında öncelikle kendilerine kurdukları sözcükleri doğru, güzel ve anlamlı seçerlerse karşısındakilere de kullandıkları sözcükleri kaliteli yansıtacaklardır. İnsanın içi güzel olunca, dışı da güzel oluyor.” dedi. Mutlu anne ve babanın çocuklarının da mutlu olduğunu vurgulayan Rabia Sağlam, eşler arasındaki paylaşımların arttırılması adına yapılabilecek özel bir gün, kendilerine özel bir müzik ve özel sözcükler gibi seçenekler önerdi. Katılımcılara, bu konuda bazı yazılı kaynaklardan da bilgiler verdi. Seminerde ayrıca Ferhat ile Yurdagül Boyraz çifti örnek aile seçilerek, kendilerine Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan adına hediyeleri takdim edildi.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder