banner216

Bu haber kez okundu.

Eski Vekilden ‘Başkanlık’ Açıklaması
AK Parti 23. Dönem Van Milletvekili İkram Dinçer, hakkındaki söylentilerle ilgili bir açıklama yayınladı.
Dinçer, yayınladığı yazılı açıklamada, “Son günlerde Van medyamızda ve özellikle de sosyal medyada, partimizin Van il başkanlığında değişim konusunda somut bilgiden mahrum spekülatif ve zaman zaman da fitne çıkarmaya ve karalamaya dönük art niyetli söylentiler yayılmaktadır. Bu minvalde adım da il başkanlığı için anılmaktadır. Bazı maksatlı söylentilerin ve iftiraların teşkilatımızın birliğine ve heyecanına gölge düşürebilme ihtimaline karşı, şahsım adına bir açıklama yapmam zarureti hasıl olmuştur. Evvela şunu belirtmek isterim ki, AK Partimizin Van il başkanlığı halen boş olmayıp, bu önemli mesuliyet değerli bir arkadaşımız tarafından yürütülmektedir. Milletvekillerinden mahalle ve köy temsilcilerine kadar il teşkilatımızın bütün üyeleri olarak, partimiz iradesi tarafından farklı bir tasarrufta bulunulacağı ana kadar da yetkili arkadaşlarımıza destekle mükellef olmanın siyasi terbiyesine sahibiz.
Genel merkezimiz ve teşkilatımız, sadece bugün değil, kurulduğundan beri, kendi içinde her zaman istişareler, denetimler ve iç değerlendirmeler yapagelmiştir. Sadece Van teşkilatımız değil, 81 ildeki teşkilatlarımızın performansı sürekli olarak değerlendirilir. Bir değişim gerekli görüldüğünde de bu yerine getirilir. Ve AK Partimizde bu görev değişimleri, Türkiye’nin siyasi tarihinde nadir görülecek bir olgunlukla gerçekleşmiştir. Partimizin, hiçbir sorumluluk makamının şahıslara zimmetli olmadığı, aradan geçen 15 yılda açıkça ortaya konmuştur. Partimizin siyasi başarısının temel sebeplerinden birinin de kendisini bu sürekli yenileyebilme, yorulan teşkilat kadrolarını bir iç fitne yaşamadan dinlendirebilme potansiyeli olduğu açıktır” dedi.
AK Parti davasına, partinin ilk gününden beri hizmet etme şerefini yaşadığını ifade eden Dirçer, “Kurucu üyesi olduğum Van teşkilatımızın her kademesinde aynı sorumluluk ve heyecanla çalıştım. Hiçbir yetki ve adaylığım olmayan seçimlerde de, aday olduğum seçimlerdeki gibi partimizin başarısı için çalıştığım herkesin malumudur. Partimizin takdiri ve Van halkımızın da onayı ile bir dönem de milletvekili olarak hizmet ettim. Teşkilatımızdaki her arkadaşımız gibi, partimizin ilimizdeki başarısı asli hedefim oldu. Hal böyleyken, görevdeki bir arkadaşımızın yerine geçmek için onun görevden alınmasına çalışmak gibi ucuz ve pespaye bir gayretin içinde olmam düşünülemeyeceği gibi böylesi gayretlerle adımın anılmasını bile şahsıma yapılmış en büyük hakaret sayarım.
Kaldı ki, bugüne kadar, ne saygıdeğer Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu nezdinde, ne de saygıdeğer Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Sayın Musafa Ataş Bey nezdinde, il başkanlığı konusunda hiçbir talebim ve girişimim olmamıştır. Hakeza, Van milletvekillerimiz Sayın Prof. Dr. Beşir Atalay Bey ve Sayın Burhan Kayatürk’ten de bu yönde hiçbir talebim olmamıştır” diye konuştu.
Fitne çıkarma veya karalama amaçlı söylentilerin başarılı olamayacağına inancının tam olduğunu dile getiren Dinçer, “Şahsımın da üyesi olduğu Van teşkilatımızın performansı konusunda, sorumluluğumuzun gereği olarak her zaman istişarelerimizi yaparız. Teşkilatımızın başarısını nasıl artırabileceğimizin değerlendirmelerini her zaman yaparız. Günü geldiğinde bir görev değişimi takdir edildiğinde de hepimiz saygıyla bu karara uyarız. Teşkilatımızın her bir üyesi için günü geldiğinde görevi devretmek de, görevi kabul etmek kadar siyasi ahlakımızın ve olgunluğumuzun bir vasfıdır. Dolayısıyla, teşkilatımızda fitne çıkarma veya karalama amaçlı söylentilerin başarılı olamayacağına inancım tamdır. Bir görevi devrettiğimde mesuliyet duygusunu yitirmeden aynı şevkle, görevlendirilecek arkadaşlarımıza yardıma devam etmek de, bir görev tevdi edildiği zaman görevden kaçmamak da siyasi terbiyemin temel esasıdır. Halkımızın, teşkilatımızın ve partimiz yetkili kurullarının tevdi edeceği her vazifeyi de başım üstüne kabul eder bihakkın yerine getirmek için çalışmaya koyulurum. 15 yıl önce partimizin ilk günü de düşüncem böyleydi ve bugün de hala aynı çizgideyim. Kurucu liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile birlikte ülkemize ve partimize hizmet, hangi görevde olursak olalım bir şereftir. Bu şuurla çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202