banner216

Bu haber kez okundu.

5. Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması Ödülleri Verildi
Uşak Üniversitesi 5. Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması ödülleri düzenlenen törenle verildi.
Uşak Üniversitesi 5. Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması ödül töreni 31 Mayıs 2016 tarihinde Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde gerçekleşti.
Ödül törenine Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Soykan, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Sezer, akademisyenler, ödül sahipleri, 5. Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışmasına katkı sağlayan sponsor firma temsilcileri ve davetliler katıldı.
5. Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması ödül töreninde açılış konuşması yapan Dekan Prof. Dr. Bilal Sezer, Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından ilki 2010 yılında düzenlenen Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması’nın 2012 yılına kadar her yıl düzenlendiğini, 2014 yılından itibaren ise 2 yılda bir düzenlenmesinin kararlaştırıldığını söyleyerek “Bu yıl Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması’nın beşincisini gerçekleştirdik. Bu yarışma genç seramikçileri bir araya getirerek, onların farklılıklarının ve benzerliklerinin görülmesini sağlamaktadır. Bu yarışmanın gerçekleşmesinde destekleri olan kişi ve kuruluşlara hassaten teşekkür ederim. Ayrıca her etkinliğimizde yanımızda olan Rektörümüz Prof. Dr. Sait Çelik’e ve üniversite personelimize teşekkür ederim.”dedi.
Rektör Prof. Dr. Sait Çelik ödül töreninde yaptığı konuşmada Uşak Üniversitesi olarak Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması’nın beşincisini gerçekleştirmekten gurur duyduklarını belirtti. Uşak Üniversitesi Uluslararası Katılımlı Genç Seramikçiler Karo Yarışması’nın birçok genç seramikçiye ilham kattığını ve bir yol açtığını söyleyen Rektör Çelik konuşmasında şunları aktardı: “Geleneksel hale getirdiğimiz yarışmamıza bu yıl toplam 245 genç sanatçı gönderdikleri karolar ile katılmışlardır. Uluslararası olan yarışmamız aynı zamanda kültürel kaynaşmayı da beraberinde getirmektedir. Uşak Üniversitesi gurur duyulacak bir üniversitedir. Çok kaliteli bir üniversitede eğitim öğretim gördüğünüzü söylemek isterim. ÖSYM 2014 istatistiklerine göre Uşak Üniversitesi 185 üniversite içerisinde 24. sırada yerini almıştır. Tercihlerin gözde üniversitesi olan üniversitemiz uluslararası öğrenci sayısında da en fazla tercih edilen üniversiteler arasına girmiştir. YÖK istatistiklerine göre Üniversitemiz yabancı öğrenci sayısı en fazla olan 11. Üniversite olup, 2015 - 2016 öğretim yılında en fazla yabancı öğrencisi olan ilk 5 üniversite arasına girmiştir. Üniversitemiz nicel olarak büyürken nitelikte olarak ta önemli başarılar elde etmiştir. Devlet üniversitelerini ve fakültelerini akademik teşvik puanlarını esas alarak başarılarını ölçen DÜS verilerine göre Üniversitemiz Devlet Üniversiteleri genel sıralamasında 24. olurken 2000 yılından sonra kurulan 50 Devlet Üniversitesi arasında 9. sırada bulunmaktadır. Uşak Üniversitesi olarak sanatsal ve sportif faaliyetlere de özel olarak önemsemekte ve öğrencilerimizi bu alanlarda çalışma yapmaları için desteklemekteyiz. Etkinlikte emeği geçen Güzel Sanatlar Fakültemizin tüm öğretim elemanlarına, yarışmaya katkı sunan sponsor firmalara, öğrencilerimize, eserleriyle yarışmaya katılan genç seramikçilere teşekkür ediyorum.”
Açılış konuşmalarının ardından yarışmaya katılan genç seramikçilere ödülleri ve yarışmaya katkı sağlayan sponsor firma temsilcilerine teşekkür plaketleri verildi.
5. ULUSLARARASI KATILIMLI GENÇ SERAMİKÇİLER KARO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ
1. UŞAK ÜNİVERSİTESİ BAŞARI ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Mine Bardak
2. UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖZEL ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünden Melisa Engineri
3. SERANOVA( UMPAŞ) SERAMİK GENÇLİK ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Dokuz Eylül Üniversitesinden Güzel Sanatlar Enstitüsünden Ece Pınar Kapan
4. TÜPRAG ALTIN SANAT ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden Muhammet Lokman Karademir
5. TÜPRAG ALTIN SANAT ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Belgrad Güzel Sanatlar Üniversitesinden Nataja Bojanic
6. TÜPRAG ALTIN SANAT ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Sinan Aslan
7. AND FİLO TEŞVİK ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünden Sanver Özgüven
8. DEART GALERİ TEŞVİK ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Tuğba Bakan
9. ERHAN ALKAN TEŞVİK ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünden Sevinç Köseoğlu Ulubatlı
10. HİTİT SERAMİK TEŞVİK ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Eda Yılmaz
11. KAR SERAMİK TEŞVİK ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden Hakan Öcel
12. MEB ÖZEL CIVILTI ANAOKULU TEŞVİK ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesinden Hüseyin Emre Gülşen
13.MECLAY ( MİKLEY) SERAMİK ATÖLYESİ TEŞVİK ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Uşak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden Gülsüm Okçu
14. UŞAK SERAMİK TEŞVİK ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsünden Sercan Filiz
15. UŞAK ÜNİVERSİTESİ YAPI İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI TEŞVİK ÖDÜLÜ
Ödülü Alan: Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesinden Lamia Kenan
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202