banner216

Bu haber kez okundu.

TRAKYAKA 2016 yılı destek programlarını ilan etti
Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) 2016 Yılı Mali Destek Programları’nın yanı sıra Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programları ile bölgeye kaynak aktarmaya devam ediyor.
2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programları ilanı ile ilgili açıklama yapan TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, “Ajansımız mali destek programlarının yanı sıra Doğrudan Faaliyet Desteği ve Teknik Destek Programı aracılığıyla da bölgemize kaynak aktaracak. Bu yıl mali destek programlarıyla birlikte bölgemizden gelen projelere ayırdığımız bütçe yaklaşık 15 milyon lira, bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ile Trakya’ya 710 Bin Lira Aktarılacak
TRAKYAKA’dan desteklerle ilgili yapılan açıklamada ise, “Sosyo-ekonomik gelişmeyi hızlandırabilecek önemli fırsatların değerlendirilmesine ve sosyo-ekonomik gelişme önündeki dar boğazların giderilmesine yönelik tedbirleri ve planlama faaliyetlerini desteklemek amacıyla 08 Ağustos 2016 tarihinde ilan edilen Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında 710 Bin TL’lik kaynak Trakya’ya aktarılacak. Programın öncelikleri, bölgenin üretim ve lojistik altyapısının geliştirilmesine yönelik projelerin fizibilitelerinin ve uygulama projelerinin hazırlanması, bölgenin kültür ve turizm altyapısını geliştirmeye yönelik restorasyon, röleve, restitüsyon projeleri ile fizibilite ve planların hazırlanması ve kent kimliği ve tasarımı yanında yaşam kalitesi ve konforunu arttırmaya yönelik araştırmaların yapılması ve ilgili projelerin fizibilitelerinin hazırlanması. Mahalli idareler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, teknoloji geliştirme bölgeleri ve teknoparklar, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, birlikler ve kooperatifler ile sivil toplum kuruluşlarının başvurabileceği Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde proje başına 25 bin ila 90 bin TL karşılıksız hibe desteği sağlanıyor. Doğrudan Faaliyet Desteği programına ilişkin detaylı bilgiler Ajansın resmi internet sitesi olan www.trakyaka.org.tr ’de yayınlanan başvuru rehberlerinde bulunuyor” ifadelerine yer verildi.
“Son Başvuru Tarihini Beklemeyin”
Açıklamada ayrıca, Dorudan Faaliyet Desteği Programı başvurularının 25 Kasım 2016’ya kadar devam edeceğini belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:
“25 Kasım 2016 Cuma günü saat 18.00’a dek sürecek olan 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı başvuruları Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi üzerinden kabul ediliyor. Başvuruların sistemden alınan çıktılarının elden veya posta yolu ile 02 Aralık Cuma günü saat 18.00’a dek Ajansa teslim edilmesi gerekiyor. Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında aynı başvuru sahibi aynı yıl içinde en fazla üç proje sunabiliyor ve en fazla bir projesi için destek alabiliyor. Ajans, başarılı faaliyetlere sağlanacak mali desteğin program bütçesine ulaşması halinde son başvuru tarihini beklemeksizin başvuru kabulünü sona erdirebiliyor. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını iletmek için son başvuru tarihini beklememeleri tavsiye ediliyor.”
“2016 Yılı Teknik Destek Programı Başladı”
TRAKYAKA’nın Teknik Destek Programını 08 Ağustos 2016 tarihi itibarıyla başlattığı duyurulan açıklamada, “2016 Yılı Teknik Destek Programını ilan eden Ajans bu program vasıtasıyla paydaşlarına 340 bin lira mali destek sağlayacak. Program ile yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında karşılaştıkları sıkıntıların çözümü için eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine destek verilecek. Bu doğrultuda 340 bin lira kaynak ayıran Ajans, üç dönem halinde yılsonuna dek açık olacak program ile proje başına 15 bin liraya kadar destek verecek. En fazla bir ay içerisinde hayata geçirilme şartıyla teknik destekten yararlanacakların aynı yıl içerisinde alabilecekleri teknik destek sayısının ikiyi geçemeyeceği belirtilirken teknik destek için son başvuru tarihi 30 Aralık 2016 Cuma saat 18.00 olarak belirlendi. Teknik Destek Programıyla ilgili detaylı bilgiler Ajansın resmi internet sitesi olan www.trakyaka.org.tr’de yayınlanan başvuru rehberlerinde bulunuyor” ifadelerine yer verildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202