Bu söz,

Çağdaş Muhasebeciler Grubu Önseçim Adayı Muharrem Kaya’ya ait.

Muharrem Kaya’nın toplantısına katılmayanların önce kendi korkularını yenmeleri gerekir diye düşünüyorum. Tabi adının önünde Çağdaş yazınca kaçacak delik arayanlaradır sözüm…

Oysa açıklamaları çok güzeldi Muharrem Kaya’nın…

Örneğin:

“Odaları siyaset zemini olarak görenlere söyleyeceğimiz çekilmeleridir. Onlar siyaseti başka mecralarda yürütsünler, biz de odada meslektaşın sorunlarını katılımcı anlayışlarla çözelim” dedi.

9 Nisan’daki önseçim için çalışmalarını aralıksız sürdüren Muharrem Kaya ve ekibi, basınla buluştu. Ancak gereken ilgi yoktu.

Bunu yukarıdaki sözlerimle örtüştürebilirsiniz!

Sheraton Otel’de düzenlenen toplantıda seçimin bir demokrasi yarışı olduğu vurgusunu yapan Kaya, rakiplerine ‘hodri meydan’ dedi.

Bağımsız bir platformda ve televizyonda diğer önseçim adaylarını projeleri konuşmaya, tartışmaya davet eden Kaya, “Bu çağrımızı birçok platformda yeniledik. Buradan da arkadaşlarımıza sesleniyorum. Gelin projelerimizi meslektaş ve kamuoyu önünde ortaya koyalım, tartışalım. Adayını önseçim gibi demokratik bir yöntemle belirleyen Çağdaş Muhasebeciler Grubu’na yakışan budur” dedi.

‘RAKİPLERİMİZİN TOPLAMINA YAKIN OY ALIRIZ’

2 bin 358 üyesi bulunan Grup içinden ne kadar oy alabilecekleri tahmini de sorulan Muharrem Kaya, diğer 2 adayın oy toplamına yakın oy alacağını belirterek iddiasını da ortaya koydu.

ODALAR SİYASET ARENALARI OLMAMALI

Meslek odalarının siyasi arena olmadığını ifade eden Çağdaş Muhasebeciler Grubu Önseçim Adayı Muharrem Kaya, “Odaları siyaset zemini olarak görenlere söyleyeceğimiz başkanlığa talip olmamalarıdır. Onlar siyaseti başka mecralarda yürütsünler, biz de odada meslektaşın sorunlarını katılımcı anlayışlarla çözelim. Herkesin bir siyasi görüşü, bakış açısı, tarafı mutlaka var. Ancak bizim yaklaşımımız siyaset üstü. Seçildiğimizde uzun vadeli projelerimiz arasında da belirttiğimiz gibi milletvekillerimizle diyaloga geçeceğiz. Parti ayrımı gözetmeksizin 550 milletvekilimize TBMM çatısı altında ‘mali müşavirler destek grubu’ oluşturulması çağrısı yapacağız. Destek gurubu kurulursa bugünün ihtiyacını karşılayamaz hale gelen meslek yasamızın yeniden yapılması noktasında, yine gelir vergisi ile KDV çelişkisinin giderilmesi için KDV Kanunu’nda değişiklik yapılması noktasında adım atılması için mücadele edeceğiz. Vergi Usul Kanunu Tasarısı’nda meslektaşımızın doğum, ölüm gibi hallerinin mücbir sebep sayılmasını istiyoruz. Bunu destek grubu sayesinde daha iyi anlatabileceğimize inanıyoruz. Mesleki sorumluluğa ilişkin daha açık ve adil bir düzenleme yapılmasının yanı sıra vergi incelemelerinde müşterilerimizi temsil ve vergi davalarında savunma hakkımızın yer alması taleplerimizin de siyaset üstü tavrımızla çözülebileceğini biliyoruz” dedi…

***

 

Tebessüm

 

Trafik memurları bir gün, trafik kontrolü yapıyorlarmış. Karşıdan gelen Temel ile Fadime’yi gören komiser, hemen arabayı durdurmuş. İkisini de emniyet kemeri takmış olarak görünce:
-Beyefendi bugün yaptığımız kontrolde tek emniyet kemerini takan çift sizsiniz, bu yüzden size 500 Türk Lirası ödül veriyoruz. Ama merak ettik, bu parayla ne yapacaksınız? Temel sevinçle cevap vermiş
- Ne mi yapacağum? Hemen gidip kendime bir ehliyet alacağum demiş. Polis :
- Ne ne! Ehliyetiniz yok mu, demiş komiser. Fadime olayı toparlamak için:
- Kusura bakmayın memur bey, temel içince ne dediğini bilmez, der. Komiser daha da şaşkınlıkla:
- Ne, bir de içkili misiniz, diye bağırır. Arkadan yaşlı adam öne atılır ve:
- Ben demuş idum çalıntı arabayla yola çıkmayalum, başumuza bi iş gelir diye. Komiser neye uğradığını şaşırmışken, bagajdan atlayan İdris de koşarak gelerek.
– Ne oldi, geçtuk mi sınırı daaa?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161