banner216

Bu haber kez okundu.

Kaya’dan Demirtaş’a Yanıt
AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “Terör örgütünün siyasi uzantısı haline gelmiş bir partinin lideri, çıkıp hiç sıkılmadan beni kınadığını ifade ediyor. İşte, benim Makine Mühendisler Odası (MMO) İzmir Şubesinin duruş ve eylemleriyle terörü cesaretlendirdiğini ortaya koyduğum açıklamamın ne kadar haklı, ne kadar yerinde olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi.
AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın geçen gün gerçekleşen HDP İzmir İl Kongresinde şahsına yönelik yaptığı açıklamaları değerlendirdi.
KAYA’YI ELEŞTİRMİŞTİ
Selahattin Demirtaş, İzmir’de yaptığı açıklamada, hafta içinde Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB)’ne bağlı bulunan MMO İzmir Şubesini HDP’ye salon tahsisinde bulunduğu için eleştiren AK Partili Kaya’yı şiddetle kınadığını ifade etmişti. Kaya’nın MMO İzmir Şubesinin terörü cesaretlendirdiği yönündeki değerlendirmelerini hatırlatan Demirtaş, "Atilla Kaya’nın açıklamasını gördünüz. MMO bize bu salonu tahsis ederek teröre destek veriyormuş. Bu anlayışı, bu zihniyeti şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullanmıştı.
DEMİRTAŞ’A YANIT VERDİ
AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın şahsına yönelik bu eleştirilerine yanıt verdi. AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Kaya, Demirtaş’ı eleştirerek şunları söyledi:
"Terör örgütünün siyasi uzantısı haline gelmiş bir partinin lideri, çıkıp hiç sıkılmadan beni kınadığını ifade ediyor. İşte, benim MMO İzmir Şubesinin duruş ve eylemleriyle terörü cesaretlendirdiğini ortaya koyduğum açıklamamın ne kadar haklı, ne kadar yerinde olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Hain terör örgütlerine sırtını dayamış, terör örgütünün siyasi uzantılığını üstlenmiş bir partinin lideri olan Selahattin Demirtaş çıkıp İzmir’de bunları söyleyebiliyor. Demirtaş’ın bu fütursuzluğunun sorumlusu, İzmir’de duruşları ve eylemleriyle terörü cesaretlendirenlerdir."
“KINAMAK ADINA BİR CESARET GÖSTERECEKSEN, PKK’YI KINA”
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın bir kınamada bulunacaksa önce terör örgütü PKK’yı kınaması gerektiğini belirten Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Biz terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini üstüne basa basa söylerken, kendisi terörle mücadele adı altında kitle katliamı yapıldığını iddia ediyor ve şahsımı şiddetle kınadığını ifade ediyor. Kazdırdıkları çukurlarla, şiddetten yana politikalarıyla, terörü motive eden açıklamalarıyla yaptıkları ayan beyan ortada olan bir partinin lideri bunları nasıl söyleyebiliyor, doğrusu merak ediyorum. Kınamak adına bir cesaret göstereceksen, PKK için, haince gerçekleştirdikleri saldırılar için göster. PKK’nın millete ve devlete karşı olan düşmanca eylemlerini, canlı bomba saldırılarını kınayabiliyor musun? Kendisi, bu ülkede barış ve kardeşlikten bahsedecek en son kişilerden biridir. Selahattin Demirtaş bizi istediği kadar kınasın, doğru bildiğimizi söylemekten vazgeçmeyiz. Terörle mücadeledeki kararlılık politikamız aynı şekilde devam edecek."
“İZMİR’E SÖYLEYECEK SÖZÜNÜZ YOK”
Demirtaş’ın İzmir’de söyleyecek sözü olmadığını belirten Kaya, kendisini cesaretlendiren yerel unsurların da İzmir adına konuşamayacağını kaydetti.
İstiklal şehri İzmir’in ay yıldızlı bayrağı kutsal bildiğini ifade eden Kaya, şunları söyledi: "Doğu’da Apo’nun heykellerini dikme vaadinde bulunan Demirtaş’ın İstiklal şehri İzmir’de şehitlerimizin ruhunu incitecek tavır ve hareketlerine zemin hazırlamak, utanç verici bir ibret tablosu olarak kayıtlara geçecektir. Sırtını Kandil’e, PKK’ya, PYD ve Türkiye’ye düşman odaklara dayadığını iftiharla ifade edenlerin al bayrağı kutsal bilen İzmir’e söyleyecek sözü olamaz. İzmir, ilk kurşun ruhunu ve vatan için fedakârlık azmini aynı kararlılıkla taşımaktadır."
HDP’ye yüklenen Kaya, şöyle konuştu: "Demirtaş ve HDP, ya Türkiye düşmanlarıyla ve terör örgütüyle işbirliği halinde çalışmanın sonuçlarıyla yüzleşecek ya da meşru zeminde siyaset yapacaktır. Demirtaş’ın Türkiye düşmanlığıyla harmanladığı küstah üslubu, Türkiye’yi aziz bir emanet olarak gören milletimizin iradesi karşısında yok olmaya mahkumdur. Terörün vesayeti ve egemenliği altında siyaset yapanların, demokrasiden, insan haklarından, kardeşlik ve barıştan bahsetme hakları yoktur. Sırtını terör örgütüne yaslayana pabuç bırakmayız.”
“ÇARK EDİŞLERİNİZ NAFİLE”
Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne kastedenlerin hukuk önünde hesap vermesi gerekliliğine dikkat çeken Kaya, sözlerine şöyle devam etti: "Demirtaş, 7 Haziran seçimlerinden iki gün sonra o bildik küstah ve gayrıciddi üslubuyla sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, ’korkma seni asmayacağız, adil bir biçimde yargılayacağız’ demekteydi. Dokunulmazlıkların kalkmasıyla birlikte telaşlandığı anlaşılan Demirtaş’ın kendisini mağdur gösterme çabası içinde olması anlaşılabilir, fakat sonuç vermeyecek bir yol. Türkiye’ye, kutsal değerlerine, bayrağına ve üstünlüğüne kastedenler, yargı yolu görününce telaşa kapılacaklarına, millet ve devlet düşmanlığından vazgeçmeyi seçsinler. Katliam çağrılarınızın, kışkırtma ve tahriklerinizin, çukur terörünüzün hesabını, hem hukuk hem de tarih önünde vereceksiniz."
AK Partili Kaya, konuşmasında MMO konusuna değinerek sözlerini şöyle tamamladı: "Son olarak MMO İzmir Şubesine şunu açık ve net bir şekilde hatırlatmak istiyorum. HDP ile eşgüdüm halinde çalıştığınız apaçık ortadadır. HDP’nin İzmir bayiliğini yapmak bir meslek odasının işi değildir ve bu davranış telin edilmeyi hak etmektedir. MMO İzmir Şubesi, İstiklal ruhunun simgesi İzmir’de faaliyet göstermenin bilinci içinde hareket etmek zorundadır.”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202