Bu haber kez okundu.

KIZILCIKLI MAHALLESİNDE DEĞİŞİMLE BİRLİKTE GELİŞİMİ BAŞLATACAĞIZ...
  • Öncelikle Sayın muhtar adayım,Nihat Bey sizi tanıyabilir miyiz ?

    ---1963  Doğumluyum .Sosyal Bilimler Fakültesi mezunuyum .32 yıl Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis memuru olarak çalıştıktan sonra Eylül 2018’de  Görükle Polis Merkezinden emekli oldum . Evliyim ,  bir  çocuk babasıyım.

  ---Mahallemiz 2006 yılında kurulduğundan beri ben bu mahallede ikamet etmekteyim. Kuruluşundan beri burada oturduğum için mahallenin sorunlarına hakimim , ne gibi ihtiyaçlar var , neler yapılmalı  hepsini biliyorum.  Seçim zamanlarında siyasilerin vermiş oldukları sözleri yerine getirmediğine  çok kereler şahit oldum. Diğer mahallelere yapılan hizmetlerin niçin bizim mahallemize  yapılmadığını  görmüş olduğumuz  an adaylarımızı açıkladık .  Daha önceki bütün muhtarlar da elbette ellerinden geldiğince çaba göstermişlerdir ama  mahallemizin hizmet alması ile ilgili sıkıntılarının  olduğu ortadadır.  Eksiklikleri , sıkıntıları yerel yönetimlerle , belediyeler ile işbirliği yaparak göreve gelmemiz durumunda mutlaka gidereceğiz bu süre zarfında herkesle barışık olacağız ,belediyelerle iletişiminizi her zaman açık tutacağız, mahallemizin  hak ettiği hizmetleri getirebilmek için çalmayacağımız kapı kalmayacak.  Yazışmalarla olsun , dilekçelerle  olsun , şahsen iş ziyaretleriyle  olsun elimizden gelen her türlü çabayı ekibimizle birlikte sarf edeceğiz.

  • Peki Nihat Bey öncelikle ne gibi planlarınız var?

ALTYAPI SIKINTILARININ FARKINDAYIM..

   --- En öncelikli olarak mahallemizin yol ve altyapı sorunları var .Sizde  aracınızla mahallemize gelirken  görmüşsünüzdür, yollar çok bozuk mahallemizde yaşayan insanların   araçları  sıklıkla ön takımları bozulduğu için tamirciye gitmek zorunda kalıyor .Bir yağmur yağdığında bütün yollar çamur deryasına dönüyor. Yeni kurulan sokaklar olduğundan birçok sokağın ismi   asılmamış  durumda  . Bu sıkıntıları ivedilikle gidermek için adımlar atacağız.

GENÇLERE ÖZEL ÖNEM GÖSTERECEĞİZ...

--- Gençlerimize yönelik   Spor faaliyetlerine öncelik sağlanacak .  Mahallemizde bulunan Hasanağa TOKİ Gençlik ve Spor Kulübü'nün adını Kızılcıklı Gençlik Spor Kulübü olarak değiştirmeyi planlıyoruz  . Sonuçta daha önce Okulumuzun da ismi  bu bağlamda değiştirilmişti.

SAĞLIK OCAĞIMIZ YETERSİZ..

--- Okulumuzun bitişiğinde yapılmış olan binalar Balkan Mahallesi’ndeler ve Göçmen Mahallesinde oylarını  kullanacaklar .Ancak,  seçimden sonra bizim mahallemize  dahil edileceği söyleniyor. Dolayısıyla mahallemizde 2  doktorumuz   küçük bir sağlık ocağında hizmet vermekte. Balkan Mahallesi de bizim bu tarafa geçince sağlık ocağımızda  daha da fazla sıkıntı yaşanmaya başlanacak , bununla da ilgili mutlaka göreve gelmemiz durumunda girişimlerde bulunacağız, daha büyük ,daha ferah bir bina ve daha fazla  hekim  sayısı ile ilgili çalışmalarımız olacak.

DERE BOYU İSLAHI ÇOK ÖNEMLİ..

--- Dere boyunda büyük bir çevre düzensizliği o bölgeye gidildiğinde hemen göze çarpmakta. Tabii burası  ,Akçalar Sanayi, Hasanağa Sanayi, Kayapa Sanayi Bölgesi olduğu yoğunlukla Sanayi Bölgesi olması ve özellikle Hasanağa Sanayi bölgesinden fabrikaların atmış olduğu atıklardan dolayı yazın sineklerin  oluşturduğu yoğun bir pislik mevcut.  Buranın  ,bu dere boyunun islahı ile ilgili yoğun çalışmalarımız olacak . Kaymakamlık ,Valilik, Ankara'ya kadar giderek mutlaka bu bölgenin ıslah edilmesi, çevre düzenlenmesi ile ilgili girişimler yapılarak mahallemizin çok ihtiyacı olan yürüyüş alanlarının, çocuk ve oyun alanlarının açılabileceği bir yer olmasını istiyoruz. Son zamanlarda Dere boyuna bazı vatandaşlar küçük kulübeler kurarak orada bazı çalışmalar yürütüyorlar , bu bölgenin sahipsiz kalması da ayrıca büyük sıkıntı ilerleyen süreçte çok daha fazla kişiler  bu bölgede toplanırsa  bölge   islah edilmeden önce başka bir sıkıntıyla yüz yüze kalabilir.

VATANDAŞLARIMIZIN SIKINTILARINI HEP BERABER ÇÖZECEĞİZ..

--- Dar gelirli vatandaşlarımız ile ilgili çalışmalar yapacağız işten çıkmış, işsiz ,mağdur ailesinin gıdasını dahi alamayan , işi gücü olmayan yardıma muhtaç insanlarımız var. Bunları tespit edeceğiz, çevremizde birçok fabrika var, iş insanı var, hayırsever insanlar ile görüşerek kendi işçilerine yapmış oldukları  iaşe  yardımlarını bu tür yardıma muhtaç insanlara da vermelerini sağlayacağız . Ayrıca  burs ihtiyacı olan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ayda 200 lira ,300 lira gibi rakamlarla mutlaka burs imkanı sağlayacağız.

--- Pazar yerimizi daha konforlu , modern hale getirmek ile ilgili girişimlerde bulunacağız.İnsanlarımızın  sebzelerini ,meyvelerini , erzaklarını  gönül rahatlığıyla alacakları pazarlar olması lazım . Ayrıca pazar yerinde konteynırdan verilen tuvalet hizmeti de hijyen olarak  sıkıntı yaratmakta , bunları da gidermek ile ilgili girişimlerimiz olacak.

---Okul önlerindeki Güvenlikler gözden geçirilip gece görevlendirilmek suretiyle bir çift gece bekçisinin görev yapması için girişimlerimiz olacak.

  • Peki Nihat Bey ,adaylığınızıKızılcıklı Mahallesi sakinleri nasıl karşıladı?

 --- Yaklaşık 32 yıllık devlet çalışmışlığım var uzun yıllar sokak polisliği yaptım . Bu yüzden insanlarla ilişkilerim  çok iyi , insanları biraz anlamak lazım. Karşındaki insanı etkileme yolu  bazen bilginle olur, bazen davranışlarınla olur, bazen duruşunla olur .  Ben  insanlarla aramın her zaman iyi olduğunu düşünüyorum ,  mahallemizde birçok kişi desteklerini iletti .  Benim yanımda  olacaklarını söylediler , buradan onlara teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Mahallem adına çok mutluyum. Onların yüzlerini kara çıkartmamak için elimizden gelen her türlü özveriyi göstereceğiz.

  • Nihat Bey bizlereaza arkadaşlarınızı tanıtır mısınız?

--- Elbette , azalarımız Ahmet Yiğit, Mehmet Yıldırım, Ümit Satar, Gökhan İşcan, Esra Ertürk, Ramazan Ömeroğlu, Yahya Kaburtu ve  Osman Kaynar’dan ibarettir. Arkadaşlarımız kendi mesleklerinde , kulvarlarının  en önde gelen temsilcilerinden olduklarını bilmem hatırlatmaya  gerek var mı?.

  • Peki Nihat Bey nasıl bir muhtarlık yönetimi hedefliyorsunuz?

--- Tarafsız, katılımcı, sorunları sahiplenme duygusuyla çözmeye çalışma, insan odaklı çözümler üretmek, hoşgörülü olma, insana insanca yaklaşım tarzı, saygı ve sevgi çerçevesinde esas alınacak bir muhtarlık yönetimi sunacağız .

  • Nihat Bey , Sayın muhtar adayım,yavaş yavaş röportajımızınsonuna yaklaşmış bulunmaktayız .Son olarak başta Kızılcıklı Mahallesi sakinleri olmak üzere Bursa'da yaşayan bütün vatandaşlarımıza ne tür mesajlar vermek isterseniz?Neler söylemek istersiniz?

   ---Mahalle halkımızın sağduyusuna , ferasetine ve duyarlılığına güveniyorum. Mahallemizin sorunlarını biliyor ve bu sorunlara hakim biri olarak bana verecekleri oylarla destek olmalarını ,  yetkili kılıp  görevlendirmelerini talep ediyorum. Başta Kızılcıklı Mahallesi sakinleri olmak üzere bütün Bursa'da yaşayan vatandaşlarımıza sağlık, sıhhat, afiyet ve mutluluklar diliyorum, saygılarımı sunuyorum.  Diyerek sözlerini tamamladı.


 

HABER VE FOTORAF ÖZKAN YILDIRM  

Bursa Haber Gazetesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner234

banner246