Bu haber kez okundu.

DAVUTDEDE’NİN “GÜLEN YÜZÜ” OLACAĞIM...

  • Ersin Bey Sayın muhtar adayım,bizleri işyerinizde kabul ettiğiniz için öncelikle teşekkür etmek istiyorum, sizi tanıyarak isterseniz röportajımızabaşlayalım.

   --- Öncelikle bana böylesine güzel fırsat tanıdığı için Bursa Haber Gazetesi’ne ve değerli yöneticilerine teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Ben Ersin  Özbek ,1968 Sivas Kangal doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi İstanbul'da, liseyi ise Ertuğrul Gazi Lisesi'nde tamamladım. Eşim, Yıldırım Belediyesi Tıp Merkezi'nde Başhemşire olarak çalışmaktadır. İki oğlan, iki kız babasıyım. 28 yıldır Yıldırım’da 19 yıldır Davutdede Mahallesi ,  Bayır Sokak’ta ikamet etmekteyim. 18 yıldır da yine Davutdede’de esnaf olarak( Özbekler Kırtasiye adı altında) mahalleme hizmet etmekteyim. Yol arkadaşlarımla beraber Davutdede Mahallemizin sorunlarını daha ivedi şekilde gidermek gerek sosyal , gerekse manevi değerlerimize önem göstererek mutluluğu, hüznü, beraber paylaşmak,  yerel idarelerin sunduğu imkanlardan sonuna kadar mahalle sakinlerimizi  faydalandırmak amacıyla mahallemizde muhtar adayı oldum.


 

  • Ersin Bey,peki ne gibi etkenler sizi mahallenizde muhtar adayı olmaya sevk etti?

   --- Mahallemizde eksik bitmez, merkezi bir mahalle sonuç itibarıyla ve belediyenin hemen yakınında  olmamıza rağmen maalesef hak ettiği hizmetleri alamadığı kanaatindeyim. Davutdede’den geçmeden Yıldırım Belediyesi’ne  gidemezsiniz. Mahallemiz eski bir mahalle 6.000 civarı nüfusu,  4.500 civarında seçmeni var, bu bağlamda tabii mahallemizde boş alanlarda yok. Çocuklarımız için doğru düzgün bir  çocuk parkı bile yok. Örneğin Ahmet Taner Kışlalı Parkı'nda eski muhtarlık yanında çocuk parkı olmaya çok müsait bir yerimiz mevcut. Sonuçta bu alan ortak kullanım alanı ,uç kısmına  güzel bir çocuk  parkı yapılabilir. En güzel çocuk parkı dört  tarafının da açık olan çocuk parkıdır. Kadınlarımız,  geldiğinde oturduklarında hem çocuklarını takip edebilecekleri hem de etraftan gelen geçenleri  takip edebilecekleri güzel bir park olabilir. Hem böylesine bir park  güvenlik açısından da çok iyi olur. Bu sadece bizim Davutdede Mahallesi'nde yaşayan insanlarımız için değil belediyeye gelen kişiler ve çocukları da  orada oyun oynayabilir ve eğlenebilirler.  Bu alanda  mutlaka çocuk parkını hayata geçirmekle ilgili girişimlerde bulunacağız.

  Diğer bir projemiz; Bayrak alanı  dediğimiz İmam Hatip Okulu’nun önü, şu an otopark olarak kullanılıyor. Bir önceki  yerel  yönetim  orası ile ilgili bir  kat  otopark ve pazar yeri olarak düşünüyordu, fakat yeni başkan  adaylarımız  bu konuda nasıl davranacağını bilemiyorum. Fakat  pazar yeri de olsa üstü boş alarak  kalacak , bizim bulunduğumuz mıntıkalarda çocuklarımızın  rahatlıkla  bisiklet kullanabilecekleri bisiklet yolları yok .Çocuklar mecburen boş alanlarda bisiklet kullanıyorlar,  bu durumda bazı kazalar ve  gönül kırgınlıkları   olabiliyor. Bu bayrak alanı dediğimiz otoparkın olduğu yere iki şerit olacak şekilde,  biri açık mavi, biri koyu mavi olarak yaş gruplarını ayırarak;  3-6 yaş açık mavi ,7- 12 yaş koyu mavi olmak üzere boyanabilir , buralara  trafik işaretleri de koyarak hem  çocuklarımızı trafik yönünden de  bilgilendirmek hem de gelecek nesillerin  daha iyi bilinçlenmesine katkı vermiş oluruz diye düşünüyorum . Bunun  çok fazla maliyeti de yok ,olsa olsa 10 kiloluk bir boya maliyeti olur. Mahallemizde buna benzer ufak dokunuşlar planlıyoruz.

    Sonraki projemiz ise; çöp konteynırlarının çevre görüntüsünün düzenlenmesi ile ilgili olacak.  Kurtuluş Caddesi üzerinde çöp konteynırları çok açıkta ve bakımsız durumda. Belki de yeni olacak belediye başkanımızın  ileride daha güzel bir projesi   olabilir ama bizim şöyle bir planımız var  , çöp  konteynırlarını sabit yerlere koyup etrafını  hasırlı yeşilliklerle kapatıp, böyle bir düzenleme yapmak istiyoruz . Bursa'da yine buna benzer çalışmalar birkaç mahallede var. Tabii bu projede temizlik görevlisi arkadaşlarımıza  biraz sıkıntı   olabilir  ama onlar da artık  çevrenin güzel gözükmesi için  buna  katlanacaklardır  diye tahmin ediyorum.

   Bunların haricinde , birçok mahallede yine olduğu gibi işsiz gençlerimize, madde bağımlılığı, aile içi şiddet ,aile dışı şiddet bunlarla ilgili mahallemizde sevdiğimiz bir kardeşimiz var,  yine bir psikolog kardeşimiz var hem devletimizin hem bu arkadaşlarımızın desteğiyle güzel çalışmalar yapabiliriz.  Yine yakınımızdaki Kafkas Düğün Salonu sahibi arkadaşlarımızda ücretsiz salonu bu tür panel ve seminerler için   tahsis  edebileceğini söyledi . Mahallemizde  bu tür seminerlerle insanlarımızı  bilgilendirerek sıkıntılarını paylaşarak belki sorunlarını azaltabilir yada tamamen sonlandırabiliriz. Yine Geçtiğimiz günlerde deprem oldu Denizli yakınlarında  , depremle ilgili bilgilendirmeler yapabiliriz, depremle yaşamayı öğrenmemiz lazım , sonuçta deprem  öldürmüyor binalar öldürüyor.

    Bir de sıfır atık projesi var , Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi ve yerel idarelerinde desteği ile yapabiliriz.  Bizde ki en büyük sıkıntı biz çöp ayırmayı  bilmiyoruz, kullanılabilecek çöpleri de   çöpe atıyoruz, kullanılamayacakları da  çöpe atıyoruz  . AFAD ve Yıldırım Belediyesi destekleriyle deprem öncesi ve sonrası eğitim seminerleri sıfır atık projesi bünyesinde geri dönüşüm noktaları oluşturmayı hedeflemekteyiz.

   Yine bunun yanı sıra Milli Eğitim, İŞKUR ve Yıldırım Belediyesi destekli , öğrencilerimize yönelik üniversite ve ortaöğretime hazırlama   kursları  planlıyoruz  . Burada belediyemizin imkanlarını  kullanarak gerek mahallemizde, gerekse belediyeye ait uygun bir bina içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı eğitim müfredatı tabanlı İŞKUR aracılığı ile 6 ay boyunca,  atama bekleyen öğretmenlerin vereceği kurslar ile öğrencilerimizi ortaöğretime ve üniversiteye hazırlamak ile ilgili planlarımız bulunmakta. İnşallah bunları hayata geçirmek ile ilgili yol arkadaşlarımızla (azalarımızla)  birlikte güzel çalışmalar yapmayı hedeflemekteyiz.

  • Gerçekten çok güzel, pek görülmeyen,duyulmayan projeleriniz mevcut. Peki Mahalle sakinlerinin Davutdede’de yaşayan insanların adaylığınıza veprojelerinize yaklaşımları nasıl?

   --Elbette sevenimiz kadar, sevmeyenimizde  var ama sevenimizin  çok fazla olduğunu söyleyebilirim . Adaylığımı duyanlar  çok seviniyorlar. Tabii burada benimde 20 yıla yakındır esnaflık yapmamın da büyük katkısı var .   Sonuçta Davutdede Mahallesinde  Muhtar  hanımla yarışabilmek için mutlaka esnaf olmanız  lazım .  Ben  Davutdede’nin  güler yüzü olmaya adayım. Muhtarın güler yüzlü olması lazım ,insanlara hizmet ederken olsun onların sıkıntılarını ,dertlerini dinlerken  her zaman güler yüzlü olması lazım. Asık suratlı bir Muhtar düşünemiyorum. Uzun yıllardır burada esnaf olarak halkımıza , insanlarımıza güven vermeye çalıştım ,  her zaman alışverişlerde dahil  müşterilerimiz   lehine davrandım, elimden geldiğince cömert olmaya çalıştım. Ben bayrağa önem veririm, dinime  önem  veririm,  insana önem veririm benim için al bayrağa saygılı olan her vatandaş saygı gösterilmesi gereken kişidir.

  • Ersin Bey, sayın muhtar adayım, yavaş yavaş röportajımızın sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. Son olarak,başta Davutdede mahallesi sakinleri olmak üzere Bursa'da veülkemizde yaşayan insanlarımıza ne türmesajlar vermekistersiniz?Onlara neler söylemek istersiniz?

 -- Benimle birlikte burada 5 aday var. Ben kazanırım veya kaybederim kazanmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız  ,sonuçta kaybetmekte   erdemliktir. Ben bir tuğla koydum onlar da binayı çıkarlar. İnşallah biz kazanırsak abilerimiz tuğla koydu ,onun üstüne koyarak biz devam edeceğiz. Onlar kazanırsa biz  tuğla koyduk onlar devam edecek .Tabii ki her şey kazanmak üzerine değil, biz insan kazanmaya çalışıyoruz ,makam kazanmaya değil. İnsanlara ulaşmak istiyorum, insanlar bize ulaşırsa bizde insanlara ulaşırız son olarak, 31 Mart seçimlerinin vatanımıza, milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.  Seçimlerden sonrası önemli Cumhur ittifakı kazanırsa farklı bir ortam olacak , Millet ittifakının çoğunluğu kazanması durumunda farklı bir ortam olacak. Gönlümüz Cumhur ittifakının kazanmasından yana. Çünkü neden? Otobana çıktık arabayı birinci vitese takmamak  lazım , 5. vitese takıp önümüzü görmemiz lazım . İnşallah 31 Mart ile beraber gerek  yerelde, gerek ülke bazında huzurlu bir 1 Nisan temenni ediyorum. Başta  Davutdede Mahallesi sakinleri ve Bursalılar olmak üzere bütün halkımıza  sağlık, sıhhat, afiyet ve mutluluklar diliyorum. Diyerek sözlerini tamamladı.

HABER VE FOTORAF ÖZKAN YILDIRIM   

 

Bursa Haber Gazetesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner234

banner246