banner216

Bu haber kez okundu.

Başarılı bireyler için başarılı eğitim 'Özel İletişim Temel Lisesi'

Eğitim bir kültürdür. Toplumun çağlar öncesinden gelen birikiminin iz düşümüdür. Toplum, bilimin ve sanatın yol göstericiliğinde, kendini çağın gelişim değerlerine uyarlamak zorundadır. Uyarlamazsa son iz düşümler hayal kırıklığı yaratır.

 

Yaşadığımız şu zamanda, yediden yetmişimize kadar, yaşadıklarından ve yaptıklarından “Kendini Sorumlu Tutan Bireyler” görebiliyor musunuz?

 

Göremiyoruz.

 

Neden?

 

OECD Eğitim ve Beceriler Başkanlığının yaptığı araştırmaya göre, “Ülkemiz gençleri çok büyük oranla başarının kendilerine bağlı olduğunu düşünemiyor.”  Peki, bizim gençlerimiz başarılı olmanın sırrını neye bağlıyor? “ Doğuştan Gelen Zekâya” bağlıyor. Gençlerimiz okulların kendilerini sınıflandırdığını ve başarının, bireyin kendisine değil, dışarıdan gelen etmenlere bağlı olduğunu düşünüyorlar.

Aynı araştırmaların Doğu Asya ülkelerinde yapılan çalışmalarında ise gençler; başarının miras kalan zekaya değil, kendilerinin planlı, programlı ve çok çalışmalarına bağlı olduğuna inanıyorlar. Kendilerinin dışındaki faktörlerin başarılarını çok etkilediğini düşünmüyorlar.

Ülkemizde gelişmeyi, sosyal adaleti ve eşitliği sağlayabilmemiz için eğitimi en üst düzeyde önem sırasına almak zorundayız. İşte biz Özel İletişim Temel Lisesi olarak bu bakış açısıyla eğitime yaklaşıyoruz. Kendi kendine yetebilen, yeteneklerinin ve zekasının farkında, çevresine duyarlı ve farkındalığı yüksek bireyler yetiştirip, üniversitelerin kapılarından girmeleri için gerekli akademik donanıma sahip olmalarını sağlıyoruz.

Özel İletişim Temel Lisesi olarak biz,  eğitimin her aşamasında olması gereken desteği sağlayabilen eğitimcileri, rehberlik uzmanları, iletişimle her  sorunu çözebilecek yüksek ve açık görüşlü idarecileriyle, gençlerin hayallerine, ideallerine ve geleceklerine kavuşma maratonunu destekleyecek bir kurum olduğumuz için tercih ediliriz.

Keşkeci değil, çalışarak başaracağını bilen, ezberci değil hazmederek kalıcı öğrenmeyi benimseyen, araştırmacı, sorgulayan, kendi yaptığı işte başarısının da başarısızlığının da sorumluluğunu taşıyabilen, aydın, açık görüşlü, adaletli  ve mücadeleci bireylerin nasıl yetiştirileceğini bilen, deneyimli bir kurum olduğumuz için tercih ediliriz.

Bütün öğrencilerimizin neye ulaşmak istediklerini, neden ulaşmak istediklerini bilir, hedefe uygun yol haritasıyla hareket etmelerini sağlarız. Kendilerini tanımalarını, kendi güçlerini fark etmelerini ve kendilerine güvenmelerini sağlarız. Çünkü “Gücünün Farkına Varamayan Bireyler Ve Toplumlar Çaresizdir.”  Özel İletişim Temel Lisesi olarak öğrenilmiş çaresizliğin, öğrencilerimizin üstüne karabasan gibi çökmesine izin vermeyen bir kurum olduğumuz için tercih sebebiyiz. 


ÖZEL İLETİŞİM TEMEL LİSESİ OLARAK VİZYONUMUZ: 

Bilimin yol göstericiliğinde, lise öğrenimini çağımızın anlayışına uygun hale getirmek için çalışan, araştıran, daima yenilikçi, eğitim anlayışında kalite ve başarıları ile fark yaratan seçkin bir kurum olmaktır. 

  

ÖZEL İLETİŞİM TEMEL LİSESİ OLARAK MİSYONUMUZ:

Eğitim – öğretim yaşantısındaki sayısal başarıların dışında yaşamda da başarılı olmayı hedeflemiş, özgüveni tam, fizyolojik ve psikolojik olarak sağlıklı, farkındalığı yüksek, prensip sahibi, açık fikirli, araştıran-sorgulayan, iletişim becerileri gelişmiş, öğrenmeye ve yeniliklere açık, öz değerlendirme yapabilen, işbirliğine yatkın, yaratıcı ve eleştirel düşünen, akılcı, cesaretli, çok yönlü gelişimi önemseyen, kendi öğrenmesinin sorumluluğunu alan, ulusal kültür bilincine sahip, Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş, küresel bakış açısına sahip, gelişmeleri kontrol altına alabilen ve değişimin etkilerini analiz edebilecek bilinç seviyesinde bireyler yetiştirmektir. 

 

ÖZEL İLETİŞİM TEMEL LİSESİ OLARAK DEĞERLERİMİZ: 

Çağdaşlaşma yolunda akıl ve bilimi araç edinmiş, eğitim-öğretim anlayışıyla genç kuşakları hayata hazırlamak,

Alanında uzman, deneyimli, genç ve dinamik, dürüst, ilkeli, çalışkan, özverili, adil, çözüm odaklı, sorumluluk bilinci yüksek, etik, araştıran ve gelişime açık, aydınlık ve çağdaş görüşe sahip, küresel gelişimi takip edebilen ve bunları kendine adapte edebilen eğitimci meslektaşlarımızla, öğrencilerimizi geleceğin zorlu yarışlarına hazırlamak,

Bireysel ilişkilerde insana yakışır şekilde insanca, samimi, adil, güvenli, sevgi ve saygıyla, şeffaf bir iletişim anlayışıyla ve empatik yaklaşımı esas alarak davranışlar sergilemek,

Eğitimin sürekliliği ilkesini gerçekleştirmek,

Olumlu, işlevsel ve çözüm odaklı kurum kimliği yaratmak,

Tam öğrenmeyi gerçekleştirmek,

Akademik başarı ile birlikte bilim, kültür, sanat ve spor alanlarında da başarılı bireyler yetiştirmek,

Öğrencilerimizin bireyselliğini geliştirecek çalışmalar yaparak yüksek beklentilere sahip olmaları ve başarılı bir değişim – gelişim süreci yürütebilmelerini sağlamak.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak,

Sadece öğrencilerimizin değil, öğretmenlerimizin de kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek,

Gençlere ilham vermek, onlara rehberlik etmek ve hedeflerine ulaşmalarında desteklemektir. 

 

ÖZEL İLETİŞİM TEMEL LİSESİ 
KAYIT VE FİZİKİ EĞİTİM KOŞULLARI

 

1. 9. SINIF SEVİYESİNDE, PUAN ŞARTI ARANMADAN BÜTÜN ORTAOKUL MEZUNLARI KAYIT YAPTIRABİLİR. 
2. 9. SINIF VE DİĞER ÜST SINIFLARIMIZA, HER TÜRLÜ LİSEDEN NAKLEN KAYIT ALINIR.
 
3. KAYITLARIMIZ HER SINIF DÜZEYİNDE KONTENJANIMIZLA SINIRLIDIR.

4. ÖĞRENCİLERİMİZE 12 KİŞİLİK SINIFLARDA, YÜZ YÜZE İLETİŞİMLE, GENİŞ SORU BANKASI VE ENGİN MATERYAL BİRİKİMİYLE EĞİTİM FIRSATI SUNULUR. 
5. MEZUN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSUMUZ OLUP KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.
 

 

İLETİŞİM:

ADRES: İHSANİYE MAH. VOLKAN SOKAK  YENER İŞ HANI SK. NO: 5 NİLÜFER / BURSA

TEL: (0224) 249 84 84

GSM: 0533 641 04 12

HABER VE FOTOĞRAFLAR: ERDEM BERK

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161

banner193

banner202