Dün sabah, Crowne Plaza Hotel’de, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı ve Nilüfer Belediye Meclis Üyesi Celil Çolak’ın basın toplantısı vardı.

Gördüğümde şaşırdım doğrusu.

Son derece muazzam bir hazırlık yapmışlardı.

Sanki ilçe başkanının değil de, Cumhurbaşkanının basın toplantısı olacak sandım.

Şimdiye kadar bir ilçe başkanının bu tarz bir basın toplantısı organize ettiğine şahit olmamıştım.

Son derece profesyonel bir organizasyondu.

Hatta, “Acıklı bir film” bile hazırlamışlardı.

Gökyüzünden helikopter çekimleri bile yaparak masraftan kaçmamışlar.

Dediğim gibi son derece iyi bir hazırlık yapmışlar.

Bunda, profesyonellerden destek aldıklarını da gördüm.

Arda Mat’ın bu işe el attığı görülüyordu.

Sabah olmasına rağmen, medya katılımı da yüksekti.

***

Toplantı öncesi, aradaki fiskoslarda “kendisini aklamak” için böyle bir işe kalkıştığını söyleyenler olduğunu gördüm.

Güya; “Nilüfer Belediyesi’nden iş almış” da onun için Nilüfer Belediyesi’nin faaliyet raporunu onaylamışlar gibi konuşmalar duydum.

Hatta bu sebeple görevlen alınacağı da söyleniyordu.

Ben, başkalarının yalancısıyım.

Allah, kuru iftiradan saklasın.

Benim tanıdığım Celil Çolak’ın böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum.

Kendisini ve Gürsu Belediye Başkan Yardımcısı olan eşi Sabriye Çolak’ı eskiden beri tanırım.

Son derece dürüst ve namuslu insanlardır.

Menfaat temini için usulsüz bir iş yapacaklarına pek ihtimal vermem.

Ama maalesef böyle bir hava da oluşturuldu.

Dünkü toplantıda buna da kısaca temas ederek; Nilüfer Belediye Meclis Üyesi olduğu için, 2014 yılından itibaren bana iş vermezler dedi mevzuata göre. “Ben asla bu işlere girmem” dedi.

…Ve ekledi:

Bizim hatamız, meclise kendi basınımızı almamamız”.

***

NİLÜFER’DE AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİSİ!

Celil Çolak, Nilüfer Belediyesi’nin ahbap-çavuş ilişkisi ile yönetildiğini ifade ederek, Nilüfer’de “kentsel dönüşüm” yapılması gerektiğini, 1999 yılından sonra yapılan binaların testten geçirilerek kayıt altına alınmasını istedi.

Nilüfer’de “kaçak yapılaşma” olduğunu ifade eden Çolak; Alaattin, Yolçatı ve Dağ Yöresi’ndeki kaçak yapılaşmada büyük artışlar olduğunu kaydetti.

Havuzlu Konak örneğini vererek, halkın parkının ticari şirkete verildiğini dile getiren Çolak; bir arazinin de özel bir okula verildiğini, parklar ve yeşil alanların halkın elinden alınarak “ticari alan” yapılmasının “İmar Kanunu”na aykırı olduğunu belirtti.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin de yanlış bir kurgu olduğunu, Müjdat Gezen’in para toplayarak burasını yaptığını ama sonra da tekrar burasını belediyeye yüksek fiyatla satıp ortadan kaybolduğunu söyledi.

Nilüfer Belediyesi’nin, kendi yaptırdığı binaya sonradan “kiracı” olarak gelmesinin ise “traji komik” bir olay olduğunu dile getirdi.

Nilüfer Belediyesi’nde, “Yap-İşlet- Devret” mantığı ile park alanlarının, belediye hizmet alanlarının, sosyal tesis alanlarının “ticari alana” çevrildiğini, bunun ise mevzuata uygun olmadığını kaydetti.

Yaymacılar Odası ile ticari protokol imzalanmasının da hata olduğunu dile getirdi.

İbrahim Yazısı Stadyumu’nun yıllardır bitirilemediğini, rahmetlinin kemiklerinin sızladığını ifade eden Celil Çolak; 100. Yıl Hizmet Alanı ve Nilpark’ın amacı dışında

kullanıldığını, hizmet alanına yurt yapılamayacağını belirtti.

***

NİLÜFER’DE KONFORU SAĞLAYAN BÜYÜKŞEHİR

“Gülümseyin Nilüferdesiniz” sözünün bir balon olduğunu, Nilüfer’e hizmetin Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından götürüldüğünü kaydeden Celil Çolak; Doğanköy’de büyük bir hastane yapıldığını, üniversiteye gelen tramvayın Görükle’ye kadar götürüleceğini dile getirerek, “Nilüfer daha iyi yönetilebilir. Biz geldiğimizde, hem Büyükşehir’den ve hem de merkezi hükümetten daha fazla yatırım çekeceğiz” ifadelerini kullandı.

Benim, “Nilüfer Belediyesini tenkit ediyorsunuz ama belediyeyi de bir türlü kazanamadınız. Bununla ilgili plan ve hazırlıklarınız var mı?”diye sormam üzerine ise

O sene bu sene, o dönem bu dönem; çalışıyoruz” şeklinde cevap verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner161