banner216

Bu haber kez okundu.

Akdeniz Belediyesi Eylül ayı Meclis Toplantısını yaptı
Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, Eylül ayı Meclis Toplantısını yaptı.
Akdeniz Belediye Meclisi’nin, 3’üncü dönem 8’inci toplantı birinci birleşim birinci oturumu yoklama ile başladı, ardından da bir önceki birleşim tutanak özeti oylanarak kabul edildi. Sonrasında ise, Toros Vergi Dairesince oluşturulacak Satış Komisyonu’na, Meclis üyeleri arasından 1 asil ve 1 yedek olmak üzere 2 üyenin seçilmesi ile ilgili teklif görüşüldü. Komisyon asil üyeliğine Fayik Eroğlu, yedek üyeliğe de Mehmet İzci’nin seçilmesi oybirliği ile kabul edildi. Meclis’in 4’üncü gündemi maddesinde de Tapu’nun Mersin ili, Akdeniz ilçesi, Nacarlı Mahallesi, 422 ada, 13 parselin bulunduğu alanda yer alan polis karakolu kullanım kararının, mahkeme kararı doğrultusunda kaldırılması ile ilgili 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğiyle ilgili teklifi görüşüldü. Teklif oybirliğiyle İmar ve Çevre komisyonlarına havale edildi. Sonraki gündemde ise Akdeniz Belediyesi tarafından stratejik plana dayalı olarak hazırlanan 5 yıllık imar programı ile ilgili teklif oldu. Bu teklifin de oybirliğiyle tüm komisyonlara havalesine karar verildi.
Meclis’in 6’ıncı maddesinde Akdeniz sınırları içinde bulunan Homurlu Köyü, Deveci Musa Mevkii 25 Z-4 pafta, 192 ada, 3 parselde bulunan parka ’Fatma Mirici’ isminin verilmesi ile ilgili teklif de görüşülerek, oy birliğiyle İmar ve Eğitim Kültür Komisyonlarına havale edildi. Toplantının 8’inci gündem maddesi olarak da İhsaniye Mahallesi 10 bin ada 2 parsel, 536 ada 366 parsel ve 338 ada 160 parseller ile ilgili plan tadilatı teklifini, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 09 Mayıs 2016 tarih ve 415 sayılı kararı ile 1/5000 ölçekli nazım imar planı kararlarına uygun olarak 1/1000 ölçekli uygulama imar planında özel sağlık tesis alanı olarak işaretlemesi ile ilgili İmar ve Çevre Komisyon Raporları görüşüldü. Rapor oyçokluğu ile kabul edildi. Gündemin 9’uncu maddesinde ise Akdeniz Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Şevket Sümer ve Güneş mahallelerinin bir kısmını kapsayan ve imar planlarında emsalli imar adalarında yapılacak revizyon imar planı çalışmalarıyla ilgili önerge görüşüldü. Önerge, Meclis üyelerinin oy birliğiyle İmar ve Çevre komisyonlarına havale edildi. Son gündem maddesi olan temenni ve önerilerin ardından, Akdeniz Belediye Meclisi’nin bir sonraki birleşiminin, 3 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 11.00’de yapılması karara bağlandı ve toplantı sona erdi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner103

banner161

banner193

banner202