Müthiş bir coşku, sevgi ve muhabbet; 28 Şubat sırtlanlarına karşı dik durup kendisini parçalattırmayan Meral Akşener, Bursa’da adeta gövde gösterisi yaptı.

O ketum, kokuşmuşluk günlerde gösterdiği tavır ve dik duruş sayesinde Türk halkı, Meral Akşener’e çıktığı yolda samimiyet, muhabbet ve sevgi olarak karşılık veriyor, kucak açıyor.

Ellerine geçen fırsatı bırakın değerlendirmeyi, adeta Ülkücü hareketi uçuruma itmeye çalışan yüce ufuklu lider (!) Devlet Bahçeli ve ekibine “hadi oradan” diyerek bayrak açıp, “harekete geçmek lazım” desturuyla 30 Kasım’da Anadolu yollarına çıkan Meral Akşener’e gösterilen ilgi, birilerinin iddia ettiği gibi “çok abartıyorlar”  sloganını çöpe atıyor, çürütüyor.

Kadınlar, gençler, her kesimden farklı simalar, Atatürk Kapalı spor salonunu doldurmakla kalmamış, yüreklerinde sakladıkları heyecan çırpıntılarını da getirmişlerdi.

5 bin kişinin koltuklarında oturabildiği emektar salonun içinde, dışında adım atacak yer yoktu.

Bu da gösteriyor ki, Meral Akşener’e ülkücü hareketin dinamiklerinin yanı sıra, toplumun farklı kesiminden de yüksek bir ilgi söz konusu.

***

İki gün Bursa’da kalan, meydan okuyan, “Hey bu ülkenin çocukları ayağa kalkın” diyen Akşener, 15 Mayıs kurultayının ülkücü hareketin ayağa kalkacağı, silkineceği, birilerine inat, “Harekete Geçmek lazım” diyeceği bir kongre olacağını söyledi.

Akşener, çıktıkları yolun ne kadar doğru bir yol olduğunu; gösterilen ilgi, yoğun kalabalıklar bunun şahidi olduğunu dile getirdi.

Hele şu cümleler, bir kıpırtının uyanışın işareti gibiydi.

“Şehitlere baktığımızda hepsi sıvasız hanelerin çocukları, evlatları; hepsi asgari ücretle geçinmeye mecbur bırakılmış, Anadolu’nun kavruk çocukları, yiğitler.”

Hakikaten MHP’ye, Ülkücü camiaya, tarafsız kesimlere heyecan katan, getiren Meral Akşener’in Bursa’dan verdiği şu mesaj da çok ilginç: “Sizin adınıza bütün koltuklara talibiz, koltuk meraklısıyız. Geçim sıkıntısı çeken, Anadolu’nun kavruk çocukları adına bütün koltuklara talibiz.”

***

Evet, ne hikmetse bu ülkede kavrulanlar, yananlar, tutuşanların tamamı sıvasız hanelerde yaşayan, sesi soluğu kesilmek istenen insanlar.

Susun, hakkınızı aramayın diyerek; çiçekleri sevin, eğlence programları ile vakit öldürün, taksitle telefon alın, 20 yıl vadeyle ev alın cebiniz para görmesin, borç ödemekten başka bir şey düşünmeyen ve düşünemeyenler, bu ülkede toprağa erkenden düşenler oluyor!

Bir ayağı, yani yakınlarının, akrabalarının bir kısmı Gündoğdu köyünden olan MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, toplumun her kesiminde ilgi gördüğüne bir kere daha şahit oldum.

AK Parti kurulduktan sonra gittiği ilk seçimde, meydanları dolduran, yüreği kıpır kıpır olanların kopyasını, Meral Akşener’e gösterilen sevgide, samimi muhabbette gördüğümü söylemek isterim.

Akşener’in 30 Kasım’da Anadolu yollarına çıktığı günden bugüne kadar bilinçli bir karalama kampanyası ile karşı karşıya olması; kendisine ‘Anadolu’nun kavruk çocuklarının’ gösterdiği ilgiden rahatsız olanların düştüğü durumu göstermeye, özetlemeye yetiyor.

***

BURSA’DA İKİ GÜN

Akşener, Bursa’da dolu dolu iki gün geçirdi. Toprağın üstündekiler kendisine ilgi gösterdi, sahip çıktı. Ülkücülerin Meral ablası da, dedeleri Osman ve Orhan Gazi’nin kabirlerinde Fatihalar okudu.

Yani bastığı yerleri toprak diyerek geçmedi, tanıdı. Ülkü yolunda, ezilenleri hatırladı.

Ülkücülerin ablası Meral Akşener, kimi gördüyse selam verdi. Çocuklarla, gençlerle, kadınlarla, dedelerle bol bol fotoğraf çektirdi.

Meral Akşener’i her gittiği yerde gölge gibi takip eden Kamu Sen Eski Başkanı Selçuk Türkoğlu, Meral ablasına, bir anlamda lojistik destek verdi,  kadim şehir Bursa’da yol gösterdi.

AK Parti’nin Bursa’da kurucularından olan, bilge adam İsmail Tatlıoğlu da Meral Akşener’in kapalı spor salonundaki konuşmasını takip edenler arasındaydı. Tatlıoğlu’na gösterilen ilgi, alaka görülmeye değerdi dersem hiç de abartmış olmam.

“Ben anamdan il başkanı doğmadım” diyerek, kafasını deve kuşu gibi kuma sokan hesapçılara mesaj veren MHP Bursa il Başkanı Yüksel Yılmaz da tavrını, niyetini belli ederek kıpırdanışa, uyanışa destek verdi.

Aynı zamanda, Meral Akşener’e yanında yer aldığı için görevden alınan birçok şehrin il ve ilçe başkanları da kapalı spor salonundaki kürsüye çıkarak meydan okudu.

***

Doğruları yorumladığımız gibi, eksiklikleri de not olmak gerekir. Buradan yola çıkarak,  salonlara, meydanlara coşkuyu vermek, heyecanlandırmak her babayiğidin beceresi değildir.  Halkı coşturmak için hazırlanan “Harekete geçmek lazım” müziği nasıl ki tam isabetli ve aynı zamanda duyguluysa, sunucunun salona heyecan ve coşku verememesi de PR ve danışmanlığın önemini bir kez daha ortaya çıkarıyor.

Bitirirken,

Meral Akşener sağcısı, solcusu, şeriatçısı, aşıdaki, yukarıdaki herkesten, her kesimden ilgi görüyor, takdir topluyor; bükülmeden, eğilmeden, yamukların barikatlarına aldırış etmeden.

Milliyetçi Hareketi harekete geçirerek siyasetin taşlarını yerinden oynatacağının işaretlerini veriyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.