banner262

Limak Enerji Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde yaklaşık 5 milyon kişiye hizmet vermektedir. Yatırımlarını “müşteri memnuniyeti” odaklı yaklaşımı, kalite önceliği ve yenilikçi bakış açısıyla sürdürmektedir. Sektöründe öncü konumda bulunan şirketimiz, teknolojik gelişmeyi esas alan farklı iş modelleri ile veri ve iletişim alt yapısını güçlendirmekte ve müşterilerinin bilgiye daha kolay erişimini sağlamaktadır.

Müşterilerimize 100’e yakın işlem merkezimiz ile abonelik, tahsilat ve avantajlı tarifelerden yararlanma gibi birçok hizmeti sunmaktayız. 444 6 646 numaralı Çağrı Merkezimiz dışında; www.limakuludag.com.tr internet sitesi üzerindeki Online İşlem Merkezimiz, mobil uygulamamız, e-Devlet ve 0 555 0 646 646 numaralı İşaret Dili Görüşme Hattımız üzerinden de müşterilerimize işlem yapma olanağı sunmaktayız.

LİMAK ENERJİ ENGELSİZ MÜZİK KOROSU

Limak Enerji Engelsiz Müzik Korosu 2016 yılında şirketimizin sosyal sorumluluk bilinci ile hayata geçirilmiştir. Koromuzda 20 şirket personelimiz, 2 otizmli, 2 Serabral Parsi (SP) hastası, 2 görme engelli olmak üzere 6 engelli arkadaşımız bulunmaktadır. 2016 yılından bugüne kadar koromuz 17 konser gerçekleştirmiştir. Limak Enerji Engelsiz Müzik Koromuzun düzenlediği konserlerin gelirleri her yıl sosyal engellilere dair faaliyet gösteren STK’lara aktarılmaktadır. 2020 yılında koromuzda yer alacak engelli arkadaşlarımızın sayısı artırılacaktır. Koromuz 3 Nisan Cuma Günü Bursa’da 2020’nin ilk konserini gerçekleştirecektir.

İŞARET DİLİ GÖRÜŞME HATTI

Türkiye’de 8 milyona yakın engelli nüfusumuz var. Bu nüfusun ise yaklaşık 2 milyonu işitme ve konuşma engelli. Elektrikle ilgili işlemler açısından tüm kategorilerdeki engelleri ortadan kaldırmak için yola çıktığımız İşaret Dili Görüşme Hattı Projemiz ile işitme ve konuşma engelli müşterilerimize, görüntülü görüşme desteği veriyoruz. 0555 0 646 646 numaralı hattımız arandığında İşaret Dili ile hizmet veren temsilcimiz, müşterilerimizin tüm sorularını yanıtlıyor ve taleplerini yerine getiriyor. Sektörünün ilki olma özelliğini taşıyan projemiz aynı zamanda Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından düzenlenen ‘Engelsiz Bilişim Ödülleri’nde ödüle layık görülmüştür.

ENGELLİLERE ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ VAR MI?

‘İhtiyaç Sahibi Hanelere Elektrik Tüketim Desteği Verilmesi Hakkında Karar’, 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu gereğince yürürlüğe konulmuştur.  Bu karar gereğince, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca düzenli sosyal yardım veya aylık alan ailelerin elektrik faturalarının devlet tarafından ödenmesi uygulamasına 1 Mart 2019 tarihi itibarı ile başlanmıştır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’in de açıklamasında bahsettiği bu uygulamadan ülkemizdeki 10 milyon kişinin faydalanması beklenmektedir. Yaklaşık 2,5 milyon hanenin yararlanacağı uygulama ile “düzenli sosyal yardım alan” ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kilovatsaate kadar elektrik tüketimlerini devletimiz üstlenmektedir. Hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda aylık 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 kişi ve daha fazla kişi yaşayan hanelerde ise 150 kilovatsaat olmak üzere elektrik faturası desteği yapılmaktadır. 

Düzenli sosyal yardım alan engelliler de bu uygulamadan yararlanabilmektedir. Fakat engellilere özel olarak uygulanan bir elektrik faturası desteği bulunmamaktadır. Kişinin elektrik desteğine hak kazanıp kazanmadığını öğrenmesi için kendi bölgesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan bilgi alması gerekmektedir. Bu kişiler PTT şubelerindeki sistem üzerinden de bu haklarının olup olmadığını öğrenebilirler. Bu konu hakkında Şirketimiz, bilgi görüntüleme yetkisine sahip değildir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve PTT arasında imzalanan protokole istinaden bu hanelerin fatura bedelleri, Bakanlık tarafından PTT’ye yatırılacaktır ve 5 bine yakın PTT şubesinden bu kişilerin fatura ödemeleri gerçekleştirilecektir.

Kimlikleri ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine başvuran kişilerin, sistemde bilgileri PTT tarafından görüntülenerek kriterde belirtilen tutar kadar indirim, fatura tutarlarından düşürülecektir. Bu tutarın düşülmesinin ardından eğer bakiye kalıyorsa kalan tutarın elektrik tüketicisi tarafından ödenmesi gerekmektedir. 

Süreç Bakanlık tarafından yürütülmekte olup, ödemeleri PTT şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Elektrik faturası desteğinden yararlanma koşulu engel durumu değil, mevzuat çerçevesinde belirtilen düzenli sosyal yardım alma unsurudur. Bu destek, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik düzenlenmiş olup, düzenli sosyal yardım alan tüm vatandaşlar ve bu yardımı alan engelli vatandaşlarımız da uygulamadan yararlanabilmektedir. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner259

banner193

banner246

banner254